Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor kan jeg finne aktuelle valpeshow?


Krelise

Recommended Posts

Skrevet

Ja, som overskriften sier lurer jeg på hvor jeg finner valpeshow i nærheten. De står jo gjerne ikke på NKK sin terminliste. Hittil har jeg fått vite det av bekjente som er mer inne i hundemiljøet enn jeg foreløpig er. Men jeg skulle gjerne kunne finne det ut selv også.

Var på vårt første valpeshow i dag, og det var gøy :) Så nå vil jeg melde oss på flere!

Skrevet

I Hundesport står mange av dem annonsert i alle fall. I tillegg er det ofte mulig å stille valper på de vanlige utstillingene også (dvs de som står på Terminlisten til NKK).

Det er kun på NKKs internasjonale utstillinger det aldri er valpeshow.

Norsk Miniatyrhundklubb og Norsk Dalmatiner Klubb har dobbeltutst. siste helgen i Oktober. Den siste påmeldingsfrisen har ikke vært ennå (bare litt dyrere å melde på nå).

Kongsberg Hundeklubb har nok også med valper (den er midten av november)..

Susanne (som holder utkikk selv!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Merker at det lukter litt vondt av trekksela til hunden, typ sopp/mugg aktig nesten. Noen som vet hvordan det kan vaskes eller fjernes? Spyler den jevnlig med vann og henger opp til tørk.
    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...