Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp hos "dagmamma"


malc

Recommended Posts

Skrevet

Hei, forresten. Jeg har skrevet noen innlegg her før, men har ikke akkurat vært aktiv. Virker jo som et bra sted, dette, med mange fornuftige hundefolk.

Vi har omsider bestemt oss for å forsøke en storpuddelvalp (min samboer har allergi, så vi må forsøke først). Problemet, som jeg går ut fra at mange har, er jo dette med når man skal på jobb, og kan jo ikke la valpen være hjemme, stakkar liten.

Oppdretter har sagt at hun kan passe den på dagtid den første tida, men jeg ble litt usikker på dette med flokkfølelse og slikt, når valpen drar tilbake til mor og søsken på dagtid. Kan det være uheldig?

Oppdretter virker både seriøs og flink forresten, så ingen kritikk til henne.

Dere som har valpen med på jobb, hvilken jobb har dere?

På forhånd takk for svar!

Skrevet

Jeg tror ikke det er et problem. Men man kan jo prøve og se, om det ikke fungerer så finner man en annen løsning. Vi passet på å ha ferie/rullere jobben de første månedene, så hun lærte seg alene hjemme trening. Når hun var 4mnd klarte hun fint en hel dag alene hjemme.

Det er ingen fasit svar på det du spør om, og det er ikke alle som sjekker Sonen 24/7 og klarer å svare på alt med en gang heller :)

Du får bare prøve deg frem, men jeg hadde ikke hatt noe problem med å la oppdretter/venner ha valpen min på dagtid.

Skrevet

Takk for svar! Nei, jeg skjønner jo at det ikke er et arsenal med hundfolk som sitter parat til å svare på mine spørsmål, men den hadde jo så mange visninger og lite(ingen( svar. ;)

Jeg bor 30 sekunder unna jobben, så jeg kan sikkert få til lufting fire ganger daglig, når valpen har lært seg å være alene. Håper det vil gå fint.

Jeg bare tenkte p¨å hvor "vanlig", "greit" det er å ha hund med seg på jobb. Jeg jobber på bibliotek, men har et kontor den kan være på, men der vil den jo også være alene i perioder. I bur?

Man blir litt tussete av å få seg hundebibi. :)

Skrevet

Takk for svar! Nei, jeg skjønner jo at det ikke er et arsenal med hundfolk som sitter parat til å svare på mine spørsmål, men den hadde jo så mange visninger og lite(ingen( svar. ;)

Jeg bor 30 sekunder unna jobben, så jeg kan sikkert få til lufting fire ganger daglig, når valpen har lært seg å være alene. Håper det vil gå fint.

Jeg bare tenkte p¨å hvor "vanlig", "greit" det er å ha hund med seg på jobb. Jeg jobber på bibliotek, men har et kontor den kan være på, men der vil den jo også være alene i perioder. I bur?

Man blir litt tussete av å få seg hundebibi. :)

Om du får lov, ta med hunden på jobb ja. Det er litt opp til jobben hva de ønsker, vet om fler som har brukt kompostgjerdene fra biltema og laget en liten innhegning i et hjørne med teppe og leker og latt hunden være der, eller ha et bur på en god størrelse den kan være i. For valper er ikke direkte kjent for å ligge stille på et teppe under pulten ;)

Skrevet

Hvis dette bare er "på prøve" for å se om samboer faktisk tåler å ha hund, vil jeg anbefale dere å se etter en omplasserings-hund i første omgang. Det er nok mulig dere må vente litt lenger på den rasen dere vil ha, men til gjengjeld slipper dere "valpestyret" og sansynligvis kommer den husrein :frantics:

Hvis det absolut skal være valp, så ville jeg sett på muligheten for å hente valp når du/dere har ferie eller rullere som Anette nevnte.

Selv hadde jeg med min første hund på jobben hver dag, da jobbet jeg hos et byggvarefirma med lager/butikk og stor bakgård. Nå jobber jeg ikke der lenger og har ikke mulighet for å ta med Hazel til den nye jobben så hun er alene hjemme 4-5 timer i strekk (har rare jobbtider som gjør at min mor (snill som hun er) tar en luftetur rundt kvartalen når hun drar på jobb, eller tar henne med hjem når hun er ferdig) :whistle:

Forresten, mange omplasserings-organisasjoner har prøvetid på 2 uker når de omplasserer, så her er jo gylden sjanse for å se om samboeren din tåler hund.

Ellers vil jeg ikke tro at oppdretter passer på valpen på dagtid vil ha noe spesielt å si på flokkfølelse, så lenge dere har mye samvær med valpen ellers. Kan jo være hun får noen "skavanker" da det som regel blir litt "slapt" med trening/regler når det er mange hunder per menneske :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...