Gå til innhold
Hundesonen.no

Kleskode


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Joggebukser? Min fastlege bruker en vanlig pen bukse paa jobb, ikke joggebukse, og frakk/skjorte paa overkroppen. Ellers saa vil jeg ikke kalle de buksene jeg har sett paa leger paa sykehus, joggebukser?

De som brukes på sykehusene, ja. Hva er definisjonen på joggebukse, egentlig? En litt løs i formen med strikk i linningen? Blir jo strengt tatt en joggebukse det, de buksene helsearbeiderne bruker på sykehuset.

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Det der hørtes stivpyntet ut i min mening... men nå er jeg ganske enkel og plain da :whistle:

Ikke alt samtidig da :) Jeg mente å bruke et eller flere av nevnte elementer for å sprite opp det vanlige antrekket :frantics:

Skrevet

Synes dere leger ser useriøse ut i sine joggebukser? Det er jo faktisk det de har på seg :frantics: Hihi, vet, drar den litt her, men måtte bare :whistle:

En del av de klærne som brukes på sykehus, er jo en grunn til at brukes. Ikke for at de skal "være dem" helt, men sikkert litt mer med tanke på hygiene og slikt. Det blir jo på en måte "uniformert".

Skrevet

En del av de klærne som brukes på sykehus, er jo en grunn til at brukes. Ikke for at de skal "være dem" helt, men sikkert litt mer med tanke på hygiene og slikt. Det blir jo på en måte "uniformert".

Ja, jeg tenker også mer på det som uniformert. Poenget var bare at ikke alle trenger å gå pyntet for å få respekt.

Skrevet

Og er helt enig i det du sier. Men nå ser eg ikke kundene mine. Sitter opp og ned på en stol hele dagen

Men du har kanskje kollegaer som ser deg? Ikke alle synes det er like motiverende å jobbe i et miljø der folk stiller i alle mulig slags klær. Det har jo også noe med intrykket firmaet ønsker å gi utad også, om det kommer kunder på besøk, konsulenter eller andre utenforstående.

Men for å virke særdeles gammel, så vokser man ofte av seg "jeg må gå i hva jeg vil for å trives" holdning, og man takler det på en helt annen måte å følge kleskoder og likevel være komfortabel. Det finnes mye komfortable klær ute på markedet om man gidder å leite litt, og jenter har jo et ganske stodt utvalg til å være OK kledd og komfortabel.

Ja, jeg tenker også mer på det som uniformert. Poenget var bare at ikke alle trenger å gå pyntet for å få respekt.

Men det er jo en mellomting mellom joggebukser og gallakjole også... Man trenger ikke alltid være "pyntet" for å være på jobb, så sant man ikke mener at alt bortsett fra joggebukse og onepice er pyntet...

Skrevet

Synes igrunn det er rart at dette er et diskusjonstema engang jeg ... Man kler seg selvsagt etter jobben man har, og følger eventuelle kleskoder arbeidsplassen har. Jeg har jobbet på arbeidsplasser uten kleskode, arbeidsplasser hvor jeg måtte være pen og pyntet (ikke jeans og genser), arbeidsplass hvor det å være pyntet ville vært uprofesjonelt (nei, ikke som bonde- men som assistent for forskere), og arbeidsplass hvor det ble forventet at jeg hadde funksjonelle klær som jeg ikke var redd for. For meg er det like logisk som at man ikke kommer på jobb uten å være ren og ordentlig ellers. Man kler seg etter forholdene, etter personlig smak når man kan, og på en måte som gjør at man kan utføre jobben bra :frantics: Men joggebukse på intervju ville jeg aldri kommet i altså! Forøvrig synes jeg det er stor forskjell på joggebukser og jeg ... En svart dansebukse i pent, tynt bomullsstoff med en fin og passende topp til er for meg mye mindre slaskete enn f.eks en slengete jeans med en college til.

Skrevet

Ikke alt samtidig da :frantics: Jeg mente å bruke et eller flere av nevnte elementer for å sprite opp det vanlige antrekket :whistle:

Aha! Ja, da er jeg enig, da er det jo små ting som kan sprite opp et antrekk :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...