Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt fotoprosjekt


MegaMarie

Recommended Posts

Nå har jeg et nytt fotoprosjekt på skolen. Denne gangen har vi helt fritt tema, og jeg ønsker å ta portrettbilder. Jeg tenkte kanskje litt i retningen av fashion bilder med mye gøy sminke og artige klær. Så nå spør jeg dere kreative soniser igjen :lol:

Hvilke klær kan jeg eventuelt bruke, hvor kan bildene bli tatt, hvilken sminke osv? Gjerne kom med bilde eksempler også. Foreløpig har jeg tenkt på å ta et bilde av en jente som står i regnet, klissvåt med rennende sminke midt i Bergen sentrum.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det fashion eller portrett du vil gjøre da? Det er jo en viss forskjell. Portrettbilder går mer på personen og personlighet, fashion er mer klær, uttrykk og stil. Ettersom hva du har planlagt høres det mer ut som du er rettet mot fashion mtp. sminke i regnet osv (noe som høres utfordrende ut, det krever at du har passende regnvær, utstyr du kan ha med ut og god timing osv). Fashion er nok gjennomførbart det, men du bør ha gode ideer. Begynn å kikke gjennom blader og internett for inspirasjon og lag gjerne utklipp/utskrifter som du kan ta med deg. Begynn å tenke på gode locations og kanskje spesielt poseringer.

Det hjelper ikke om du har en flott modell og ingen ideer til hvordan du vil at det ferdige bildet skal det se ut. Husker det var noe av det jeg syntes var vanskeligst da jeg var lærling, dette med inspirasjon, kreativitet og poseringer. Kanskje litt derfor jeg gir tipset om å finne inspirasjon også, siden jeg vet jeg feilet der :)

Vet ikke hvor kritisk læreren din er eller hva slags bakgrunn h*n har i fotografering, men min var hvertfall opptatt av at jeg brukte lyset i bildet riktig. F. eks at personen i bildet ikke skulle vende seg i "feil" retning slik at h*n fikk hele ansiktet fylt av skygge f. eks.

Prøv også å ta så ferdige bilder som mulig, ikke planlegg sånn at du slomser rundt på fotoshooten og tenker at "jaja jeg kan alltids redigere masse i Photoshop etterpå".

Ehm ja det var litt hvertfall :icon_redface: sikkert enklere å gi noen fler tips om du har litt fler konkrete tanker eller ideer!

Edit: Anbefaler deviantart.com som kilde til å kikke på bilder. Ja, det er mye dårlig der men det er en utømmelig kilde av inspirasjon, bilder og guider. Det er bare å begynne å bla! Hvis du har konto slipper du den irriterende reklamen som av og til hopper opp og du kan surfe så mye du vil. Kan også søke litt mer.

http://browse.deviantart.com/photography/commercial/fashion/

http://browse.deviantart.com/photography/people/

Edit2: Om du har mulighet for å låne utstyr fra skolen, lån en reflektor (stor hvit runding, noen av dem er sølv/gullfarget) og en ekstra blitz. Dette vil gjøre underverker for lyset i bildene dine. Lek litt rundt med det, og få med deg en venn som kan holde reflektoren, for det vil du mest sannsynlig ikke få til alene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg ville googla en del jeg, og prøvd å få litt insprasjon fra internett. kanskje tatt en liten brainstorming på hva du ønsker å få fram i bildene. og om du vil ha fashion/portrett, finn ut om det skal være rocka, romantisk, barokk, eller hvilken stilretning du vil gå etter. også bør det vel være en rød tråd igjennom alle bildene.

skal du ha portrett med mye sminke, så synes jeg selv det er kjempekult med bruk av dristige farger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for svar, denne rare småbitinga er bare i bånd, da er vel det forklaringen,    vi har normalt kontroll på ham litt senere på dagen, det er tidlig på dagen dette er et problem mht å løpe avsted er det gps som sier fra om han er på villspor, men er han et stykke unna gidder han ikke å høre så må trene mer på innkalling, rasen er også sta og egenrådig så dette er ikke så lett Ps takk for dvd tips, sitter i bilen skal se på det ikveld
    • 1. Er dette i bånd, eller løs i lek med andre hunder? Etter min mening skal hunder ikke hilse/leke med andre hunder i bånd, det blir lett konflikter av det. Hvis de er løse har hundene bedre forutsetninger for å bruke språket sitt og unngå konflikt. Hvis denne småbitingen skjer løs i lek/hilsing med andre kan det være smisking eller lek. Det er vanskelig å si uten å se situasjonen. Om dette er noe andre hunder reagerer på så ville jeg unngått å la ham komme inn på hunder på den måten i det hele tatt. 3. Det er båndtvang. Hunden skal være i bånd eller forsvarlig inngjerdet, og ikke være løs utenfor båndtvangen uten at den er under kontroll. Det vil si at du rimelig skal kunne kalle inn hunden under de fleste forhånd. Også utenfor båndtvangen skal du ha kontroll, det er ikke bare å slippe ut hunden for å lufte seg selv, den kan gjøre stor skade om den møter på feil hund, person, bil eller vilt dyr. Eller bli skadet selv. Når det er snakk om å trene innkalling så er det for å lære hunden en respons på innkallingskommandoen som er å komme til deg, uansett hva som skjer. Det handler om å venne hunden til å alltid lytte til deg, og alltid respondere på kommandoen. Langlinen gir deg mulighet til å holde igjen hunden og stoppe den fra å f.eks. løpe etter folk eller dyr, uten å måtte bruke en innkallingskommando som ikke virker. Jo oftere du bruker innkallingskommandoen der hunden IKKE responderer, jo dårligere blir den. Jeg kan anbefale opplegget Really Reliable Recall, som du kan kjøpe på DVD eller bokform:https://www.dogwise.com/really-reliable-recall-train-your-dog-to-come-when-called-no-matter-what-dvd/    
    • 1) hunden min går veldig opp i ansiktet på andre hunder og på  kan han "småbite" han dem i leppa/nesa, det blir ikke sår men hva er dette for noe? Det er ikke noe koselig, hunden vår har voldsomt mye energi, er ekstremt sosial og merket han kan være litt alfa (dominerende) 2) på asfalt holder jeg kanskje 15 km/t med kickbike, dvs rask jogging eller rask trav, prøver å bremse så han ikke akuratt løper, ellers er han mye på siden av asfalten men håper det er ok fart 3) bikkja vår har hatt det litt for enkelt med å gå hvor han vil, han har faktisk blitt venn med en rådyr familie fra da han var valp som jeg ikke har skjønt hvordan har skjedd men katter går ikke bra. Vi bor landlig til men i vår fikk han en uvane med å løpe bort til en vei der det ofte luftes andre hunder hvis han slipper ut om morgenen, dette er ikke bra særlig nå når det er båndtvang. Når det snakkes om å trene innkalling med langline er det bare å venne ham til å være i nærheten når vi går en liten tur med langline over jordet feks og gi beskjed om å komme tilbake når han går for langt? Takk for svar.  
    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...