Gå til innhold
Hundesonen.no

Bali, Ophelia og Nitro


rottmaneier
 Share

Recommended Posts

En siste oppdatering før 2013 er på sin plass :)

Siden sist har vi vært i Danmark på utstilling, og Nitro ble der Dansk juniorvinner-12! og på norsk vinner ble han nr.2 i juniorklassen av 12 stk med ck. Rett bak enda en tittel.

15-3.jpg

Igår var vi på romjulsutstillingen, og det var en utrolig spennende utstilling. Ophelia lå på delt 1.plass i årets tispe, og det var hele 5 championtisper som deltok. 3 av dem, inkludert Ophelia kjempet om tittelen, den som tok mest poeng idag ville vinne. Jeg hadde innstilt meg på at det ikke kom til å gå, og klarte å roe nervene mine. I ringen gikk alt veldig bra, og dommeren kom bort og studerte hodet til Offe flere ganger. Hun har ett mye bedre uttrykk når hun har hengeører, men selvfølgelig hadde hun rosenører da, og jeg stod og forbannet meg selv for at jeg ikke rettet på de :P Men samme det, vi ble nr.2 i championklassen, og de to arge konkurrentene ble plassert som nr.3 og 5! Da var det jo veldig spennende i BTK. Den som kom på 3.plass måtte ikke bli plassert, for da hadde hun vunnet. Ophelia endte tilslutt opp som 3.BTK, og de to andre ble ikke plassert! JUHUU! Ophelia tok dermed tittelen som ÅRETS UTSTILLINGSTISpE 2012!! :D :D :D Lille søte jenta mi liksom!

11.jpg

Nitro vant juniorklassen med ck, men ble ikke plassert i BHK. Uansett veldig fornøyd :)

Så for å oppdatere Ophelia sitt utstillingsår, så kan jeg ikke gjøre annet enn å smile. Først ble hun BIM på rasespesialen i Sverige med 87 deltakende tisper, deretter ble hun BIR på NKK Trondheim og tok stor-certet. Etter det på 2.forsøk ble hun Norsk OG svensk champion. Og nå helt på slutten, Årets tispe.

Nitro har også gjort det bra i sin juniorkarriere. Nr.2 på rasespesialen i sverige med ck av 12, og akkurat det samme på norsk vinner. Han ble Dansk juniorvinner-12 og BIM på NKK Trondheim bare 10 mnd gammel.

Hva vil fremtiden bringe for disse to??

Og Bali da, ikke for å glemme Bali. Hun har tatt sitt 8.cert i år, så hun er like pen som de to andre altså ;)

Nok utstillingsprat. Vi feiret julen i Sverige og her kommer det noen bilder.

1-8.jpg

5-8.jpg

7-4.jpg

9-2.jpg

Knoll og Tott

4-4.jpg

5-9.jpg

6-5.jpg

12-2.jpg

Offe sover alltid på fanget

19-1.jpg

184-1.jpg

Vi oppdaget plutselig en kul på øret til Bali,så vi dro til veterinæren og tok vevsprøver to ganger. Testresultatene viste at det heldigvis var en godartet svulst, og at den mest sannsynlig ville forsvinne av seg selv. Det tok noen uker før den plutselig var borte. Nå er det bare igjen en hårløs flekk

188-1.jpg

Bestevenninner

208.jpg

Bali elsker å ligge i bur, og her ligger hun og titter ut

241.jpg

Vi vil ønske alle ett riktig godt nyttår! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 329
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I helgen har vi vært på Dogs 4 all som så mange andre soniser, og stilt ut Ophelia og Bali. Nitro var med som heiagjeng. Dagen begynte ikke akkurat bra... Ophelia klarte og komme seg ut av selen si

Gratulerer med championatet! Jeg syns Offe ser skikkelig ut som en DSG, kunne puttet bilde av henne i en rasebok! Så jeg skjønner godt at dommeren som hadde vært med på å skrive standaren likte henn

Da kan jeg introdusere det nye håpet; Aridgeocrats Wishbone Wendy Hun bor hos fôrvert i Ski, og lever som plommen i egget. Kunne ikke funnet ett bedre hjem for denne lille raringen. Passet litt dårli

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Nå er det bestemt; Ophelia skal parres til høsten! Jeg har funnet en fantastisk svensk hannhund jeg har siklet på 1,5 år nå. Han har meget gode hd-linjer, utfyller Ophelia veldig godt eksteriørt og mentalt! I tillegg er de veldig typelike, så det kan jo bare ikke bli bedre :D Jeg kommer nok til å beholde valp(er), får se hva som kommer hvis det kommer noen :)

Ett bilde av kjæresteparet <3

offetyson_zps8e5f8787.jpg

Jeg gleder meg som en liten unge! :D Kommer nok til å lage en egen valpetråd etterhvert for dem som er interessert i å følge mitt første kull :ahappy:

(Og det er lov å ta kontakt hvis man er interessert i kullet og altså :shifty::D )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mener du at hunden/mankehøyden er over rasestandard? Det er nok ikke vanlig at de krymper, selv om de kan sette seg litt mer i kroppen og bli litt mer solide.
    • Hei Vi har planer om å stille ut snart og er nå på utstillingstreninger. Valpen er 11 måneder så hun er fortsatt i vekst. Det som er er at skulderen ligger litt høyt i forhold til der den egentlig skal være.. har noen vært borti at det kan forandre seg når de blir større? ☺️ 
    • Så mye overraskende eksemplarisk adferd i dag, jeg har lyst til å ignorere alt som ikke var eksemplarisk, fordi fremgangen er så tydelig. Ingen byks i iver for å hilse på forbipasserende, ikke noen stressende impulser om å jage etter syklister. Med unntak av en close call, med snuten faretruende nær å berøre midt på skinkesprekken til en som stod med ryggen til, så forsøkte han heller ikke sniffe busspassasjerer. Rolig og behersket og tålmodig for det meste. Ny fase i utviklingen og sladretreningen har fått effekt.  Hva jeg trenger bli flinkere til å forutse er Edewards ønske om sosial inkludering ved kassen i butikker, for å unngå at han planter labbene på disken. Det har skjedd så mange ganger nå, det er pinlig overfor meg selv å ikke forutse og forebygge det der. Inne i dyrebutikken er det ingen krise, men å LA ham få sjansen til å plante labbene på disken i kaffebaren er FLAUT. Virkelig flaut. Trenger huske at det å interaktere med andre mennesker sammen med Edeward er reell multitasking. Hovedvekten av oppmerksomhet må være på ham, og det er ikke rom for å ikke ha ham som universets midtpunkt i flere sekunder, ellers bryter han sitt-bli for å gjenvinne status som center of attention. Han er dramaqueen og skjørtejeger. Flørter med alt på to bein som sender ham vibber av gjensidig interesse. Vibber. Blikk. Følelser. Det er en kommunikasjonsform Edeward forstår, og der det vibber potensiell kos og kjærlighet, der er ikke han sen om å prøve innkassere.  Nuvel. Han ville endelig posere for fotografen i dag: Enten så har han forstått at sitt-bli gjelder selv om mamsen tar opp den flate, svart magi dingsen, eller.. ..så ble en vindel gittertrapp bare too much to ask. Det var ikke det at han ikke hadde lyst på den bollen.    Det var dumt av meg å sette oss i den situasjonen der med sekken full av råfor. Ventet tålmodig og nonchalant noen trinn lenger ned, uten å gi ham mer oppmerksomhet, og tenkte jeg ikke ville gå derfra før vi mestret den trappen, men så gikk det kuldegys nedover ryggen min og påminnet meg om at vi hadde en real klimakrise på gang, og vi måtte avbryte for å reise hjem til fryseren. Bedre planlegging neste gang.
    • Hvorfor vil du bytte hvis hunden fungerer på Vom? Hvis hunden fortsatt har løs avføring etter en uke ville jeg nok droppet det fôret ja.
    • Hei hundesonen! Jeg har en valp på 3-4 mnd som jeg holder på å bytte for på. Jeg bytter gradvis, startet med 4 dager hvor jeg ga 3/4 gammelt for (V&H), 1/4 nytt for, deretter 4 dager med 50/50, og så 3/4 nytt for en dag eller to, før jeg gikk tilbake til 50/50 fordi; Valpen har litt løs avføring. Typisk at det først kommer litt i normal konsistens, og så etterhvert blir det bløtere og bløtere. På ingen måte flytende/diare, men slik at det blir rester igjen i gresset der jeg plukker opp. Noen ganger går valpen to ganger på rad, først en med bra konsistens og så løsere i en tynnere strimle rett etterpå. Ofte er det og små halvfordøyde pinnebiter, små biter av stoff, grus og annet hun har fått i seg i dette løse. (Dette er små biter, prøver så godt jeg kan å forhindre dette men valpen spiser mye rart). Syns det begynner å lukte metallisk fra analen nå, mulig kjertlene ikke får tømt seg når det er litt bløt avføring? Høres dette normalt ut i en overgang til nytt for for en valp, eller bør jeg gi opp det nye foret og finne noe annet?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...