Gå til innhold
Hundesonen.no

Steinkjer Hundeklubb


Anita F

Recommended Posts

Jeg stilte Jubi i dag. Hun var eneste dalmatiner, men med en 'streng' dommer var jeg driiiitnervøs..

Men jeg kunne smile etterpå :D

Full pott :D Cert og BIR.

Jeg var en stund i tvil om jeg ville bli igjen til gruppa, siden jeg blir så forferdelig nervøs i ringen. Men så traff jeg kjentfolk da.. og ble værende. Og hun ble BIG i sterk konkurranse mot seg selv også :wub:

I BIS-finalen rakk vi ikke opp, gratulerer til vinnerene :D

58462_429666621430_533231430_5668692_3790128_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke katalogen her, men det var bare en hund i gruppe tre til finalen. Ingen av de andre hadde fått BIR. Men jeg kan sjekke katalogen i morgen ( den ligger i bilen og jeg gidder ikke gå ut nå :D )

Hæ? Fikk alle gr. 3 rasene stille? Og så ble det kun èn i grupperingen? :wub:

Uansett - gratulerer med Jubi, dere er jo i storslaget for tiden, cert på cert på cert.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så bra! :D Grattis!

Noen som vet om det var noen parson russell terriere der?

Vet ikke om det var noen valper, men voksne parson fikk ikke stille.

Hæ? Fikk alle gr. 3 rasene stille? Og så ble det kun èn i grupperingen? :wub:

Uansett - gratulerer med Jubi, dere er jo i storslaget for tiden, cert på cert på cert.. :D

Nei, det var bare tre raser i gruppe 3 som fikk stille og det var brasiliansk-, japansk- og yorkshire terrier.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer! :)

Grattis så mye med kjempe resultater:)

Jeg er også kjempe fornøyd med helgens resultater, Courtborne Loke Cert og 2 bh..No, Latv Ch Latv clubv-09 Courtborne Chara mar Cheidon Bir, Big 3 (saluki) Whippet valpen vår Courtborne Hera ble BIR, BIG og BEST IN SHOW gjett om vi er stolte over lille jenta vår da:)

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis med supre resultater :icon_cry:

Var der ikke selv, men en av våre "bebisser" (Kingwanas Glory Of The Spotlight) avsluttet sin valpekarriere ved å bli BIR; BIG og BEST IN SHOW valp :console:

(Tror iallefall det var her? Hun var på to utstillinger i helgen. Lørdag ble hun BIR; BIG og BIS-4, mens hun gikk helt til BIS på søndagen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...