Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min yngste greyhoundtispe ble veldig slapp og dårlig forrige mandag og den nederste delen av det venstre forbeinet hovnet kraftig opp. Veterinær konstaterte at det måtte være en infeksjon på grunn av et nesten lukket sår hun har like ovenfor det hovne partiet. Vofsen fikk antibiotika og smertestillende og ble mye bedre i formen allerede samme dag.

Men tirsdag morgen hadde den ene tåa hovnet veldig opp og det kom bloduttredelser på siden av den. Ny tur til vet som tappet ut litt blod ut av tåa. Hun kunne ikke fortelle hvorfor det hadde skjedd, men mente at det ikke var farlig og at vi skulle fortsette med antibiotikaen og se det an. Nå, nesten en uke senere, har hevelsen gått ned på resten av foten, men tåa er fremdeles dobbelt så stor som normalt og hunden er forsiktig med å bruke foten. Formen hennes er ellers helt fin og vi har egentlig fått beskjed om å avvente til vi er ferdig med antibiotikakuren i slutten av neste uke. Hønemor som jeg er kommer jeg nok til å ringe vet på mandag og mase om en ny kontroll hvis ikke hevelsen går betydelig ned.

Er det noen som har opplevd noe liknende?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...