Gå til innhold
Hundesonen.no

Neglklipper


edlitam

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tror også kanskje det er det letteste, men hadde vært fint å høre om noen har prøvd den. kanskje den faktisk fungerer :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hadde ikke stolt på en slik.

Selv foretrekker jeg denne typen (til venstre)

Klo%20klipper.jpg

På de tradisjonelle kloklipperne er bladene såpass tykke at det kan være vanskelig å beregne nøyaktig hvor den klipper, noe som gjør det vanskelig å finklippe helt inn til nerven - syns jeg.

Denne kloklipperen har derimot et veldig tynt blad, som til gjengjeld må skiftes i blant, uten at det er særlig problematisk. Da kan du beregne hvor du skal klippe akkurat på milimeteren, og nesten klippe av små blad for blad. Jeg solgte hvertfall mange av de når jeg jobbet i dyrebutikk til folk som var nervøse for å klippe, og de likte den veldig godt. Det er også min favoritt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...