Gå til innhold
Hundesonen.no

Søker Rottweileroppdrettere


mara

Recommended Posts

Skrevet

Moren min ønsker seg Rottweiler i løpet av ett år eller to. Dette er hennes første hund på...tja, 20 år? Så jeg hjelper henne det jeg kan. Ønsker etter linjer uten FOR mye drifter - hunden skal primært være turkompis, men kommer også til å delta på utstillinger og kanskje LP på lavere nivå.

Leter etter oppdretter med friske, stabile, blide hunder som også passer kravene over. Selv går jeg meg vill i jungelen av såpass utbredt rase. Mye rart...

Noen tips?

Skrevet

Virkelig ingen? Neivel, da får man vel lete videre da..

Hei !

I jungelen av registrerte Rottweiler oppdrettere, kan det være vanskelig å finne fram. Jeg har selv hatt Rottweiler for en del år siden, og anbefaler ikke den oppdretteren :aww:

Ta en titt på http://www.123hjemmeside.no/smulens2000, de har 40 års erfaring med rasen - hvis slikt fortsatt betyr noe :aww:

Skrevet

Siden min kommer fra en særdels useriøs oppdretter, som jeg har en anelse om er en valpefabrikk og har registrerte og uregistrerte kull om hverandre, kan jeg ikke anbefale deg denne selv om min tispe har endt opp bra på tross av:)

MEN på Rottweilerforum er det mange kunnskapsrike og erfarne Rottweiler eiere og oppdrettere.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...