Gå til innhold
Hundesonen.no

Får ikke lastet ned bilder til laptopen min


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har akkurat kjøpt meg ny laptop :blink: men har problemer med å laste ned bilder fra kamera til dataen :lol:

Jeg har et Olympus mui 1000 kompakt kamera hvor jeg har lastet inn cd'en to ganger og den sier at alt er innlastet, men fortsatt så finner ikke programmet bildene fra kameraet mitt når jeg skal laste ned bildene.

Også har jeg Canon 350D hvor jeg har lastet inn cd'en, men når jeg skal laste inn bildene så sier dataen at den mangler drivere.

Har vært inne på canon sine sider for å prøve å laste ned driver, men jeg finner ingen til min windows 7?

Jeg har vært her inne: http://software.canon-europe.com/products/0010192.asp ksnkje dere kan hjelpe meg å finne riktig driver for meg?

Noen som kan hjelpe? :lol::lol:

Skrevet



  • Bruk drivere for Vista, fungerer også for 7 stort sett.
  • Om noen av kameraene bruker SD-kort og PCn har SD-kortleser så er det bare å ta ut kortet å stikke i pcn...
  • Alternativt kan man kjøpe en minnekortleser som tar 16korttyper i samme boks å bruke med kameraene... (og mobiltelefonen og gpsen og bilstereoen og alt annet man har av minnekort)

Siden jeg kjøpte mitt første digitale kamera har jeg Aldri brukt kabelen fra kameraet, drivere/programvare/og lagring av filer på PCn er bestandig tungvindt... Jeg har alltid brukt minnekortleser, det gir også raskere overføring (gjorde vertfall det før)

Skrevet



  • Bruk drivere for Vista, fungerer også for 7 stort sett.
  • Om noen av kameraene bruker SD-kort og PCn har SD-kortleser så er det bare å ta ut kortet å stikke i pcn...
  • Alternativt kan man kjøpe en minnekortleser som tar 16korttyper i samme boks å bruke med kameraene... (og mobiltelefonen og gpsen og bilstereoen og alt annet man har av minnekort)

Siden jeg kjøpte mitt første digitale kamera har jeg Aldri brukt kabelen fra kameraet, drivere/programvare/og lagring av filer på PCn er bestandig tungvindt... Jeg har alltid brukt minnekortleser, det gir også raskere overføring (gjorde vertfall det før)

Tusen takk, Tore :lol:

Tror jeg kjøper minnekortleser til canonen og mobilen, olympusen passer inn i maskinen :blink:

Har du tips til hvor jeg kan få kjøpt sånn minnekortleser til en ok pris?

-her er jeg skikkelig grønn altså :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...