Gå til innhold
Hundesonen.no

Får ikke lastet ned bilder til laptopen min


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har akkurat kjøpt meg ny laptop :blink: men har problemer med å laste ned bilder fra kamera til dataen :lol:

Jeg har et Olympus mui 1000 kompakt kamera hvor jeg har lastet inn cd'en to ganger og den sier at alt er innlastet, men fortsatt så finner ikke programmet bildene fra kameraet mitt når jeg skal laste ned bildene.

Også har jeg Canon 350D hvor jeg har lastet inn cd'en, men når jeg skal laste inn bildene så sier dataen at den mangler drivere.

Har vært inne på canon sine sider for å prøve å laste ned driver, men jeg finner ingen til min windows 7?

Jeg har vært her inne: http://software.canon-europe.com/products/0010192.asp ksnkje dere kan hjelpe meg å finne riktig driver for meg?

Noen som kan hjelpe? :lol::lol:

Skrevet



  • Bruk drivere for Vista, fungerer også for 7 stort sett.
  • Om noen av kameraene bruker SD-kort og PCn har SD-kortleser så er det bare å ta ut kortet å stikke i pcn...
  • Alternativt kan man kjøpe en minnekortleser som tar 16korttyper i samme boks å bruke med kameraene... (og mobiltelefonen og gpsen og bilstereoen og alt annet man har av minnekort)

Siden jeg kjøpte mitt første digitale kamera har jeg Aldri brukt kabelen fra kameraet, drivere/programvare/og lagring av filer på PCn er bestandig tungvindt... Jeg har alltid brukt minnekortleser, det gir også raskere overføring (gjorde vertfall det før)

Skrevet



  • Bruk drivere for Vista, fungerer også for 7 stort sett.
  • Om noen av kameraene bruker SD-kort og PCn har SD-kortleser så er det bare å ta ut kortet å stikke i pcn...
  • Alternativt kan man kjøpe en minnekortleser som tar 16korttyper i samme boks å bruke med kameraene... (og mobiltelefonen og gpsen og bilstereoen og alt annet man har av minnekort)

Siden jeg kjøpte mitt første digitale kamera har jeg Aldri brukt kabelen fra kameraet, drivere/programvare/og lagring av filer på PCn er bestandig tungvindt... Jeg har alltid brukt minnekortleser, det gir også raskere overføring (gjorde vertfall det før)

Tusen takk, Tore :lol:

Tror jeg kjøper minnekortleser til canonen og mobilen, olympusen passer inn i maskinen :blink:

Har du tips til hvor jeg kan få kjøpt sånn minnekortleser til en ok pris?

-her er jeg skikkelig grønn altså :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...