Gå til innhold
Hundesonen.no

Oslo - Korsvoll


Nano

Recommended Posts

Jeg har flyttet opp hit for ikke så lenge siden. Så jeg lurer på om det finnes andre hundeeiere som bor her oppe og kanskje kunne tenkt seg å la sin hund hilse/leke med min kastrerte tispe på 17 måneder? Hun går greit med unghunder på sin egen 30 cm lave størrelse og ellers voksne hunder :lol:

Hvis noen evnt har tips om ting som foregår her oppe, så tas det gjerne i mot det også. Jeg vet allerede om Oslo og omegn hundeklubb, men de virker så veldig flinke. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har flyttet opp hit for ikke så lenge siden. Så jeg lurer på om det finnes andre hundeeiere som bor her oppe og kanskje kunne tenkt seg å la sin hund hilse/leke med min kastrerte tispe på 17 måneder? Hun går greit med unghunder på sin egen 30 cm lave størrelse og ellers voksne hunder :lol:

Hvis noen evnt har tips om ting som foregår her oppe, så tas det gjerne i mot det også. Jeg vet allerede om Oslo og omegn hundeklubb, men de virker så veldig flinke. :blink:

Oslo og omegn, og Stovner hundeklubb er de to aktive hundeklubbene i Oslo, med unntak av rasespesifikke klubber. Stovner trener på Hellerudsletta.... Har meldt oss inn i oodk, har vært der et par ganger, og det er vel greit nok.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet du noe om hvor pålagt det er å ha bronsemerke hvis man melder seg inn og er med på lydighet på tirsdager? Det eneste vi er gode på innen lydighet, er innkalling, "bli" uten forstyrrelser og at hun går pent når jeg sier det, heh. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet du noe om hvor pålagt det er å ha bronsemerke hvis man melder seg inn og er med på lydighet på tirsdager? Det eneste vi er gode på innen lydighet, er innkalling, "bli" uten forstyrrelser og at hun går pent når jeg sier det, heh. :blink:

Jeg tror ikke de krever bronsemerket for å delta på lydighet, bare agility. Man må selv ha et mål for hva man vil jobbe med. Det er ingen dressurkurs/valpekurs i høst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da jeg var der, virket det som om de jobbet med de samme greiene. Så det er greit å melde seg inn for så å kjøre sitt eget løp? Det hadde jo vært bra med trening med andre hunder rundt oss. Så synd at de ikke planlegger kurs i høst, det hadde nok vært nyttig for meg uansett. Jeg har vært på noen kursdager, så jeg vet hva jeg vil/skal gjøre med enkelte ting heldigvis:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...