Gå til innhold
Hundesonen.no

HJELP! Rottweiler med trang til å gjøre fra seg på trappen vår


Skotte1979

Recommended Posts

Hei, trenger hjelp til å bli "kvitt" en Rottweiler som pisser på trappen vår flere ganger daglig. Hundeeieren som går forbi huset vårt er av det slaget man helst unngår å se i øynene og jeg vil for all del ikke ha noen konfrontasjon med dette mennesket. Har lest noe om "Get Off" og andre typer spray man kan bruke for å ungå dette problemet. Fungerer disse sprayene, noen som har erfaring med dette og som har evt noen andre tips å komme med?

Fortvilet huseier, fremtidig Kooiker-eier

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først må trappa og området rundt skures helt rent for å få vekk pisslukta, på bakken kan dere bruke kalk og vanne godt, trappa skures ned med klor om det er metall og eddik om det er treverk. Strø deretter finmalt pepper og chili helt fra veien og inn til trappa, dette svir som f*** i hundeneser, men er helt ufarlig. kjøp gjerne på innvandrershappe, det har de kilosposer med slikt. Høres kanskje grusomt ut, men når dere ikke kan bli kvitt eier, må dere bli kvitt hunden. Har dere mulighet til å sperre av med f.eks kompostgrinder også er det en fordel, om eier ikke bryr seg kan det være at hunden har mer "sperre"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...