Gå til innhold
Hundesonen.no

Veterinær Kristiansand


Guest Dratini

Recommended Posts

Guest Dratini
Skrevet

Er det noen inne på forumet som vet om veterinæren Nicholas Alexander Morgan. Han skal visst jobbe som veterinær i Kristiansand frem til nå.

Grunnen til at jeg spør er at han skal etablere en veterinærklinikk ikke langt fra oss, og jeg er nysgjerrig på om noen andre her har hatt hund til behandling hos han.

(om tråden ligger feil, så håper jeg at moderator kan flytte den til riktig forum).

Skrevet

Jeg har hørt han er veldig flink med kirurgi iallefall. Klinikken han jobber på i Kr.sand har et litt "ullent" rykte ang. operasjoner etc., men han har jeg kun hørt positivt om:)

Har forresten brukt klinikken selv, og var svært fornøyd. (hunden ble ikke behandlet av Nicholas, men ryktet viste seg å være usant for min del)

Guest Dratini
Skrevet

Okidoki. Må sjekke priser o.l. innen vi prøver den plassen. Men med splitter ny bygning og alt det som følger med, så kan det nok være at de blir kostbare :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...