Gå til innhold
Hundesonen.no

Til alle Twilight-fans


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Jeg holder på å lese den siste boken nå. Det jeg liker med historien er hele den "episke" kjærligheten mellom Bella og Edward, og kan vel kjenne meg igjen i alle blablabla-følelsene hennes av og til :P Mens noen ganger blir det vel klissete og litt for mye tanker for meg.

MEN!

Har ett spm jeg kom til å tenke på her mens jeg leste. Bella er jo immun mot alles krefter (bortsett fra at Alice kan se henne i fremtiden osv, men det påvirker jo ikke Bella direkte slik som feks tankelesning eller påføring av smerte). Men hvorfor kan Jasper påvirke henne når hun er immun mot alle andre? Logisk brist eller er det en slags grunn bak det? :)

PS: Har fortsatt ca 150 sider igjen av boka så vennligst ikke avslør noe som er inni det jeg har igjen, hehe.

Skrevet

Hm,nå husker jeg ikke helt hvordan det blir forklart i boka,men innbiller meg at det nevnes når de prater om at Alice kan se henne også? Og at det har noe å gjøre med at det er mer en psykisk greie. Næh nå husker jeg kanskje helt skeivt her :)

Skrevet

Hvis det hadde vært en psykisk greie, så hadde vel Aro kunne lest tankene hennes også, antar jeg? Altså "sett" dem da han tar på henne.

Skrevet

Hmmm,ja du sier jo noe der. Enn at jeg ikke husker dette da :) Å nå blir jeg jo nysgjerrig så da må jeg vel lese den igjen :P

Skrevet

Var inne på ett forum og hentet bedre svar enn jeg greide formulere :)

SO anything to do with bella's mind doesn't work. But alice's and jasper's gifts work because they don't deal with the mind. Sure Alice can see bella's decisions but she doesn't see the thoughts and reasons behind those decisions.

Bella can only block powers that have to do with the mind.

Alice and Jasper's abilities are physical so she cannot block them. Jane makes people think that they are in pain, but the pain is just in their head. Edward reads thoughts, so basically their mind.

Jasper affects the physical body, slowing the pulse to calm someone, or raising the pulse or giving adrenalin rushes to excite them. Alice doesn't see the thought process behind the decisions, just the outcomes.

Skrevet

Mnjaa, syns fortsatt det er litt tynn forklaring, det står jo ingenting om det i boka. Sånn som boka fremlegger det er hun jo immun mot alle slags evner.

Samt det står jo at Jasper oppfatter/suger til seg sinnsstemninger og følelser fra de han er i nærheten av også, ikke bare påfører andre ved hjelp av adrenalin og puls. Vil jo forsåvidt si at Alice sin evne er ganske psykisk også da..? Hun kan jo bare se mulige fremtider, det er jo ikke noe håndfast.

Kanskje bare meg som er litt vrang :) Hehe.

Skrevet

Kanskje bare meg som er litt vrang :ahappy: Hehe.

Ja :ahappy:

Må ikke tenke så hard på ting vet du! Det er ganske mye som ikke er logisk i den boken om du skal analysere. Just go with the flow.

Skrevet

Jeg tenker heller "logisk brist, det var praktisk for forfatteren" :ahappy:

Hehe :ahappy:

Har som sagt litt blandede meninger om bøkene, kommer ikke helt utenom det.

Skrevet

Det står da forklart i en av bøkene vet jeg- men jeg husker ikke hvilken eller hvor. Men ja, det handler om at alt som spiller på "mind tricks", som Jane sin evne- som bare får deg til å TRO at du har vondt, hun kan ikke skape virkelig smerte- eller Edward og Aro sine evner, som da leser tanker, ikke fungerer på Bella, fordi hun kan skjerme "sitt mentale jeg" fra alle slike angrep ... Jasper sin evne går mer på fysiske ting (selv om jeg og er enig i at akkurat hans evne er litt i skyggeland, man kan jo diskutere om angst, glede osv er fysiske eller psykiske tilstander) og det Alice gjør er å se det fysiske outcomet av avgjørelser, hun ser ikke selve avgjørelsen men kan se hva en person fysisk kommer til å gjøre. Med unntak av Jasper sin evne til å påvirke henne, som er litt i skyggeland, så synes jeg egentlig ikke at argumentasjonen er tynn! Aro går jo også på det mentale, han må bare ha en eller annen form for kroppskontakt for å lese tanker.

Skrevet

Det står forklart i den siste boka, tror jeg? Men som Aya alt har sagt, illusjoner biter ikke på Bella, samme med tankelesning. Jasper påvirker kroppen fysisk med å senke/øke puls osv. (enig i at den er litt i grenseland). Enkelt og greit så har hun beskyttet psyken sin, så tankelesing og illusjoner ikke kommer gjennom.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...