Gå til innhold
Hundesonen.no

Zita har løs blære


vima2k

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Min BC Zita har fått et problem med at hun har løs blære.

vet at det er etter Opperasjonen, pga dyrlegen sa det kunne bli sånn.

Nå kom det 1 år etter. første gangen jeg merket det så lå hun og sov..

de andre gangene virker det som om hun vet hun må på do, men vil ikke holde igjen ( nesten så hun ike klarer det).

Noen som vet om det er noe jeg kan gjøre for at hun ikke skal gjøre det ?

det kan være når som helst.

begynner og bli ganske "Plagsomt" da hun kan finne på å hoppe i senga vår og tisse, eller at hun ligger i sofaen og tisser.

syns jo synd på hun, men veldig plagsomt å måtte skifte og vaske hver dag.

Skrevet

Du kan vel fjerne vannskålen hennes et par timer før dere skal legge dere, slik at hun har minst mulig i blæra om natten ihvertfall :)

Så kan det jo hende at det ikke er så mye å gjøre noe med da, annet enn at du må ta henne med ut på tiseturer oftere kanskje?

Skrevet

Du kan vel fjerne vannskålen hennes et par timer før dere skal legge dere, slik at hun har minst mulig i blæra om natten ihvertfall :)

Så kan det jo hende at det ikke er så mye å gjøre noe med da, annet enn at du må ta henne med ut på tiseturer oftere kanskje?

Oftere ? vi går ut med henne som om hun var valp igjen.altså.. etter hun har spist, lekt, sovet div. men alikavel så har hun en hel .. bøtte igjen..

men er mye som har forandret seg i det siste.. hun er blitt sky mot mennesker, (mer en vanlig) hun hører bare etter meg, hun er veldig kosete og masete, drikker enormt mye og spiser mer voldsomt enn før.. men skal til dyrlegen i morgen så håper det ike er no galt

Skrevet

Ja, skal høre med de om det i morgen :P Gruer meg sjikkkelig.. tenker bare fæle tanker, når det egentlig bare er en "enkel" sak, men hun er jo bare 4år? er ikke det lit ungt å bli det da ? :)

Skrevet

Hva slags operasjon har hun gjennomført? Sterilisering? Om det er det, så er inkontinens en av bivirkningene som kan komme etter det. Og da har nok ikke alder på hunden så mye og si.

Skrevet

Kastrering har hun vært igjennom :) ja jeg vet, men det kom et år etter og mange fler bivirkninger enn BARE løs blære.. så vil sjekke det..

Skrevet

vært hos dyrlegen i dag og han mente alt var bra. Dyrlegen mente at det var adferds problemer med henne, altså... at det er noe i hode hennes som klikker, så enkleste og forklare tissinga på, er at hode på en måte slår seg av, og ike er helt med kroppen, og dermed mister en slags kontroll, mengden av tisset skjønte han ike helt, og blodårene var vist så store at de sprakk, så nå er hun blå og rød der hun tok blodprøve, helt normalt;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...