Gå til innhold
Hundesonen.no

Barberte en hund som ikke skulle barberes!


SoppenCamilla

Recommended Posts

Okei, jeg jobber på et hunde- og kattepensjonat, og har gjort det i et par uker nå. I dag skulle jeg dusje en hund, en polsk owczarek nizinny. Sjefen min hadde lagt ut tingene jeg skulle bruke på etter at jeg hadde dusja hunden ferdig, på bordet ute. Trodde jeg. Så jeg børsta hunden, og gikk i gang med barbermaskinen, siden det var børster og barbermaskin som lå der, sammens med ørerensen hans. Men så ringer sjefen og spør om jeg kan legge inn tinga som lå på bordet for ho, for ho hadde glemt å gjøre det selv! Øøøøøh, men var ikke det de tinga jeg skulle bruke på bikkja? NEI! Nei, det var det så absolutt IKKE! Og nå har jeg en barbert hund (som jeg også får beskjed om er INT UCH innimellom all kjeftinga), som jeg ikke aner hva gjør med! De kan jo ihvertfall ikke stille han på Bjerke! Hva kan de gjøre? Kan de saksøke meg? Hvilke konsekvenser får dette? Er dette grunn nok til at jeg får sparken?? Hva skjer da? Herregud, jeg er så dum! :blink:

EDIT: Det er avslørt lenger ned, men bare for å påpeke det litt ekstra, jeg tuller bare. Hunden skulle barberes, det var avtalt med eieren. Men dere fikk litt puls, ikkesant?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er en ærlig tabbe.. :blink:

Jeg synes sjefen din skal ta på seg litt av skylden også, som ikke ga deg klarere beskjed.

Ovenfor eierene så kan de vel kanskje kreve å få billigere/gratis opphold som plaster på såret..? Vet ikke, men vil ikke tro de saksøker deg da.. :lol:

Lykke til uansett, husk at det er veldig menneskelig å feile ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Saksøkes trur jeg ikke du kan bli, siden det er vel vanskelig å dokumentere økonomiske tap eller psykiske traumer. Fysisk skade har jo hunden ikke tatt.

Lykke til uansett. Håper det ordner seg for alle parter. Regner med at eier får økonomisk konpensasjon for oppholdet.

Edit: Jeg fikk Nirm hjem fra dyrlegen med ganske så kreativ barbering en gang. De innrømmet å ha hatt det litt moro med maskinen, og laget mønster på han. Kunne jo ikke annet enn å le da. Det vokser jo raskt ut igjen. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

mulig jeg ikke er opphengt nok i utstilling, men hadde jeg fått hunden eller katta hjem fra pensjonat, nybarbert, da hadde jeg garantert ledd meg fordervet :blink:

pelsen vokser ut igjen, hunden kan stilles en annen gang, og du er en erfaring rikere :lol:

får krysse fingrene for at eieren ikke er for hårsår ;)

du slipper nok unna med en skjennepreken ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååh, så snille dere er! Det er jo ikke noe morro, da.

Jeg tulla bare, Larry, som hunden heter (og han er en polsk owczarek nizinny) skulle barberes. Hadde trodd dere skulle fyre dere litt mer opp da, utstillingsfreaker! Eller, jeg ser jo at utstillingsfreakene (eller de med pelshunder) ikke har lest enda, men det er vel grenser for hvor lenge jeg tør la denne stå, siden jeg tross alt "reklamerer" for hundehotellet mitt. :lol: Så, ingen skade skjedd, Larry er søt og snill og nybarbert, som han skal være! Tror ikke han har noen titler på utstilling heller. Jeg tror ikke han noen gang har VÆRT på utstilling, men det skal ikke jeg uttale meg noe om. Så så. Finn en annen tråd å fyre opp i da, jeg kjeder meg. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

mulig jeg ikke er opphengt nok i utstilling, men hadde jeg fått hunden eller katta hjem fra pensjonat, nybarbert, da hadde jeg garantert ledd meg fordervet :blink:

pelsen vokser ut igjen, hunden kan stilles en annen gang, og du er en erfaring rikere :lol:

får krysse fingrene for at eieren ikke er for hårsår ;)

du slipper nok unna med en skjennepreken ;)

Vel, jeg er glad det ikke er min hund for å si det sånn. Slike raser bruker fra ett til to år på å få fullstendig pels igjen. Vet ikke om du har sett en PON før, men de har omtrent pels som bearded collie/old english sheepdog, altså MYE pels.

Over til saken så er det helt og holdent sjefen din sitt ansvar som ikke gir tydeligere beskjed og som også er ansvarlig for hunden under oppholdet og dermed må ta konsekvensene i forhold til hundeeier. Hvilke konsekvenser du får av sjefen er vel umulig å forutsi, men som sagt bør h*n ta sin del av ansvaret som ikke gir gode nok instrukser.

Edit: Haha..

Ååh, så snille dere er! Det er jo ikke noe morro, da.

Jeg tulla bare, Larry, som hunden heter (og han er en polsk owczarek nizinny) skulle barberes. Hadde trodd dere skulle fyre dere litt mer opp da, utstillingsfreaker! Eller, jeg ser jo at utstillingsfreakene (eller de med pelshunder) ikke har lest enda, men det er vel grenser for hvor lenge jeg tør la denne stå, siden jeg tross alt "reklamerer" for hundehotellet mitt. ;) Så, ingen skade skjedd, Larry er søt og snill og nybarbert, som han skal være! Tror ikke han har noen titler på utstilling heller. Jeg tror ikke han noen gang har VÆRT på utstilling, men det skal ikke jeg uttale meg noe om. Så så. Finn en annen tråd å fyre opp i da, jeg kjeder meg. ;)

Det var da enda godt :P Hadde det vært tilfelle vet jeg hvertfall at jeg aldri hadde turt å ha hundene mine på kennel noengang *ler*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååh, så snille dere er! Det er jo ikke noe morro, da. Jeg tulla bare, Larry, som hunden heter (og han er en polsk owczarek nizinny) skulle barberes. Hadde trodd dere skulle fyre dere litt mer opp da, utstillingsfreaker! Eller, jeg ser jo at utstillingsfreakene (eller de med pelshunder) ikke har lest enda, men det er vel grenser for hvor lenge jeg tør la denne stå, siden jeg tross alt "reklamerer" for hundehotellet mitt. ;) Så, ingen skade skjedd, Larry er søt og snill og nybarbert, som han skal være! Tror ikke han har noen titler på utstilling heller. Jeg tror ikke han noen gang har VÆRT på utstilling, men det skal ikke jeg uttale meg noe om. Så så. Finn en annen tråd å fyre opp i da, jeg kjeder meg. :P

Enten så er jeg veldig lur, eller veldig slem; jeg lo i alle fall høyt og godt lenge før du avslørte at det var spøk :lol: (men jeg føler meg mindre slem nå som jeg vet det var rett ;) ) Heldige Larry som er nybarbert, nå er han sikkert klar for damene :blink:;) ;)

Jeg fikk Nirm hjem fra dyrlegen med ganske så kreativ barbering en gang. De innrømmet å ha hatt det litt moro med maskinen, og laget mønster på han. Kunne jo ikke annet enn å le da. Det vokser jo raskt ut igjen. :P

Åh-åh-åh!! Bilde?! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååh, så snille dere er! Det er jo ikke noe morro, da.

Jeg tulla bare, Larry, som hunden heter (og han er en polsk owczarek nizinny) skulle barberes. Hadde trodd dere skulle fyre dere litt mer opp da, utstillingsfreaker! Eller, jeg ser jo at utstillingsfreakene (eller de med pelshunder) ikke har lest enda, men det er vel grenser for hvor lenge jeg tør la denne stå, siden jeg tross alt "reklamerer" for hundehotellet mitt. :lol: Så, ingen skade skjedd, Larry er søt og snill og nybarbert, som han skal være! Tror ikke han har noen titler på utstilling heller. Jeg tror ikke han noen gang har VÆRT på utstilling, men det skal ikke jeg uttale meg noe om. Så så. Finn en annen tråd å fyre opp i da, jeg kjeder meg. ;)

Jeg syntes det lyste 1. april innlegg, bortsett fra feil dato :blink:

Så jeg var veldig usikker på om jeg skulle si noen trøstens ord eller ei..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var da enda godt ;) Hadde det vært tilfelle vet jeg hvertfall at jeg aldri hadde turt å ha hundene mine på kennel noengang *ler*

Haha, ikke jeg heller! :lol: Derfor turte jeg ikke la det være seriøst så lenge. :P

Skjæret som du bruker på barbermaskinen har ikke no med om han er vant til å bli barbert eller ikke.

Jeg bare lurte på hvor "kortpelset" han ble, jeg.... Ren nysgjerrighet. (Om du f.eks. brukte 5 eller 7. Om han ble "kortkort.") Men vet du ikke så vet du ikke. ;)

Ja, nei, jeg har virkelig ikke peil. :P Jeg syns han ble kortkort, ihvertfall.

Jeg virkelig håpet på at dette var tull, for jeg tenkte at "detta blir bråk, stakkars Soppen" :P

Glad det bare var tull ;):P:blink:

Hahaha, jaa, jeg fikk helt sjokk da eieren kom og sa han måtte klippes! "Øøøh, ikke... type.. utstillingsklipp, ikkesant?" ;) Så neida. Han var klipt da han kom hit, hadde vel sånn tre-fire cm pels, og nå er han barbert. Så ja. Kan ta bilde av han i morgen ellerno! Han er søt! Og skikkelig ujevn i pelsen, for det var en drittbarbermaskin!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har opplevd det der IRL,veldig glad det var kollegaer som gjorde tabben.... Den eieren var mildt sagt rasende og siden hunden sto i karantene så kunne han ikke bare reise med den heller :lol:

Jentene synes han var så tovete og ustelt de...så de barberte den sjeldne russiske? mynden helt ned ;) ;)

Så takk og pris at du bare tøyset,for det kunne blitt dyrt for sjefen din :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har opplevd det der IRL,veldig glad det var kollegaer som gjorde tabben.... Den eieren var mildt sagt rasende og siden hunden sto i karantene så kunne han ikke bare reise med den heller :lol:

Jentene synes han var så tovete og ustelt de...så de barberte den sjeldne russiske? mynden helt ned ;):P

Så takk og pris at du bare tøyset,for det kunne blitt dyrt for sjefen din :blink:

Hahaha, stakkar. Neida, her barberes ingen uten at vi har tillatelse til det. Vi hadde jo inne en hund som ikke skulle være tovete som var det, men heller ikke den ble barbert.

Haha, jeg fikk skikkelig høy puls og syntes skikkelig synd på deg da xD Og jeg kjenner deg ikke en gang :P Fikk helt vondt av hele situasjonen.. Haha, godt det bare var tull ;)

Haha, takk! ;) Ja, neida, jeg tror vi er litt mer seriøse her, enn at vi barberer uten å faktisk ha fått beskjed om det, ikke bare fordi det ligger en maskin der. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå tenkte jeg "Staaaaaaaaaaaaaaaaaaakkars Camilla!!!" Og tenkte at hadde det vært meg så hadde jeg dødd litt.. mye kanskje.

Men bra det bare var tull :blink: Jeg tenkte et sekund at Maisen hvertfall aldri skulle på kennel. Har sett en helbarbert Sheltie før og den var ikke særlig lekker :lol: heheh...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå tenkte jeg "Staaaaaaaaaaaaaaaaaaakkars Camilla!!" Og tenkte at hadde det vært meg så hadde jeg dødd litt.. mye kanskje.

Men bra det bare var tull :P Jeg tenkte et sekund at Maisen hvertfall aldri skulle på kennel. Har sett en helbarbert Sheltie før og den var ikke særlig lekker ;) heheh...

Hahahahahaah, neida! Vi tar vare på hundene, altså. Hadde en sheltie her i forrige uke, og han hadde såååå fin pels, jeg er helt sikker på at han er utstillingshund, så han stelte vi litt ekstra med da, så han ikke skulle komme tilbake som en flokeklump. ;)

:blink::lol:;)

Jeg satt og planla noen bevingede ord mens jeg leste, men så slapp jeg å avsløre dem heldigvis *fnis*.

Hahahahaha, enda godt du slapp det, da! ;)

Hadde dette vært tilfelle og det hadde vært min utstillingshund hadde noen trolig mistet hodet.. Godt det virkelig var en hund som skulle barberes! :P

Haha, jada, barberer ikke i hytt og pine, faktisk. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må innrømme at jeg fikk litt hjerteinfark av å lese tittelen på tråden, men da jeg skjønte at det var Camilla som var trådstarter pustet jeg ut - for det måtte være tull for maken til samvittighetsfull kennelarbeider som Camilla finnes ikke. :lol:

-Tullejente du! :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må innrømme at jeg fikk litt hjerteinfark av å lese tittelen på tråden, men da jeg skjønte at det var Camilla som var trådstarter pustet jeg ut - for det måtte være tull for maken til samvittighetsfull kennelarbeider som Camilla finnes ikke. :lol:

-Tullejente du! :blink:

Hahahahahah, det vet vel ikke du, du har ikke sett meg jobbe! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk LITT noia når jeg leste det. Jeg tok det helt og fullt seriøst, jeg. Nettopp fordi det er en tabbe jeg kunne gjort, hadde forholdene vært lagt til rette for det. :blink: Sånn utenom at vi aldri klipper hunder her da. Eneste vi gjør er å børste dem. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...