Gå til innhold
Hundesonen.no

Spill- tips til bra og advarsler mot dårlige


Lola Pagola

Recommended Posts

Guest Michellus

Noen som har spilt LA Noire?

Utrolig bra spill. Grafikken er perfekt, gameplayet er interessant og morsomt, men det var kanskje littebittegranne enkelt å spille gjennom det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Enkelt er greit, hater spill der jeg får nervesammenbrudd av skumle vanskelige bosser og sånn :lol:

Da burde L.A. Noire passe bra! Jeg også liker spill som jeg faktisk får til, så jeg koste meg når jeg spilte L.A. Noire kan du si :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må skaffe meg det skjønner jeg :D Synes det er fint med spill der man ikke blir fristet til juks (min terskel er veldig lav for det :P ). Sånn som red dead redemption synes jeg er akkurat passe vanskelig, må prøve enkelte ting flere ganger, men det går greit uten å ty til koder liksom...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Navn på spillet: The elder scrolls V: Skyrim

Type spill: RPG

Plattform: Ps3, pc, xbox :)

Vurdering: 10/10 (game reactor hadde også 10/10 i sin vurdering)

Litt om spillet, hva du synes er bra og dårlig: spillet er helt superfantastisk, det er masse muligheter og bethesda overgår seg selv igjen :) det er jo som rpgspill flest med masse gøye muligheter, en enorm verden, masse sidequests, og det tar _lang_ tid å bli ferdig med det :D Noe jeg ikke liker er den høye aldersgrensen i Norge, det er ikke veldig mye verre en oblivion, og jeg (og mange andre) syns det burde vært seksten.

Trailer: http://www.platekompaniet.no/Spill.aspx/SPILL/Playstation_3/The_Elder_Scrolls_V_Skyrim/?id=105052

Ser jo at oblivion og dragons age OG assasins creed er kommet opp :) Men brotherhood og revelations er å foretrekke fremfor de assasins creed spillene som er nevnt her.

Og "we love katamari" det er veldig gøy :) virker litt barnslig for noen menmen. Finner forresten ikke noe link, men det er bare å google det.

Også anbefaler jeg Okami, som noen tidligere har nevnt.

OG! Portal 2. Årets beste co-op, bra grafikk og veldig gøy historie og vri <ahttp://hundesonen.no/uploads/biggrin.png' alt=':D'> http://www.platekompaniet.no/Spill.aspx/SPILL/Playstation_3/Portal_2/?id=VANX3808210

Da har jeg snakket ferdig da :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...