Gå til innhold
Hundesonen.no

Border collie-mix tispe funnet


SiriEveline

Recommended Posts

Skrevet

Hun er sort med hvite tegninger på bryst, ben, hale og bliss i pannen.

Litt kortere hår en den typiske BC'en, mer som en alaskan husky (uten så mye underull).

Hun virker til å være en litt eldre dame, med litt slitte tenner. Hun hadde verken halsbånd eller chip.

Hun var av en litt forsiktig, usikker type som bare smatt unna hver gang jeg prøvde å fange henne. Men med mat så var det ikke noe problem, og etter kort tid så forstod hun at jeg kunne ville henne godt og fikk stor tillit til meg. Noe som var veldig deilig hos veterinæren (for å lese av evt. chip), da roet hun seg ned med meg ved siden av.

Så er det noen som eier, eller vet hvem som eier denne flotte damen?

Vennligst kontakt meg (Siri Eveline) enten på PM eller på telefon 97134997

05072010211.jpg

Skrevet

Fant den flotte damen hjem?

Hun har enda ikke funnet eier nei, men man er jo liksom avhengig av at hun faktisk meldes savnet for at det skal gå an å matche hund og eier. Dette er det som er synd når man ikke har chip, men det er jo ikke så rart med en eldre blandingshund.

PS. Glemt å si at hun er hos NAF nå, rett og slett fordi jeg ikke har mulighet til å ha en helt fremmed hund her (ikke får jeg lov av far, og ikke er jeg helt sikker på hvor lurt det er med Tinka, hjemme-alene tid og sånn).

Skrevet

Ja håper hun blir savnet og kommer seg hjem snart.Veldig bra du fikk tak i hun og at ble så trygg på deg da :) Jepp jeg har også funnet ekstremt mange hunder uten skilt/id merking over årene ikke så lett finne eieren da nei.

Så jeg er ekstremt opptatt av viktigheten med skilt/id merking.Håper det ordner seg for hun snart da.

Skrevet

Ja håper hun blir savnet og kommer seg hjem snart.Veldig bra du fikk tak i hun og at ble så trygg på deg da :) Jepp jeg har også funnet ekstremt mange hunder uten skilt/id merking over årene ikke så lett finne eieren da nei.

Så jeg er ekstremt opptatt av viktigheten med skilt/id merking.Håper det ordner seg for hun snart da.

Det håper jeg også, men det er jo faktisk heller ikke alle eiere som er klar over at man kan ringe politiet eller NAF og lig. for å få tak i hunden sin. Spesielt kanskje ikke mennesker som fra før av ikke har merket hunden sin.

Jeg sørger for at Tinka til enhver tid har på seg halsbånd med telefonnummer (bortsett fra akkurat nå da, typisk, nytt halsbånd) og chip leser jeg av med jevne mellomrom for å forsikre meg om at den er lett tilgjengelig og lesbar og alt i orden.

Skrevet

ja siden jeg bytter så masse på forskjelige halsbånd/sele har jeg skiltet med tlf og at hun er id merket på eget tynnt halbånd hun alltid har på seg ute.Pluss på sela hun bruker for det meste har brodert tlf nr på seg også så her er det eller ikke nå tull :)

Skrevet

:) den skjønnheten var lik min første hund :)

Får håpe eier og hund blir gjenforent.

Ja! Hun var enormt søt!

Jeg har bedt NAF om å kontakte meg om de ikke finner eier. For jeg vil absolutt at hun skal få et godt liv!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...