Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdrettere av Petit basset griffon vendéen‏


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

En bekjent av min far er på jakt etter seriøse oppdrettere av Petit basset griffon vendéen‏ som han skal bruke til jakt, samt familiehund. Er det noen som har forslag her? :whistle:

Skrevet

Min venninnes petit er fra Idolens kennel i sverige. Idolens

Lisa er ei herlig jente, ung enda, så hun er kun trent litt på blodspor, samt at hun vel snusa litt på rådyrjakt i høst.

Guest lijenta
Skrevet

Kan jo også spørre på Kammeret.no . Har intrykk av at det er mange PBGV eiere der inne.

Skrevet

Kennel, http://www.kennelbojentans.net/ virker i hvertfalls seriøse ut fra det intrykket jeg har fått og sankket med dem. Har ikke sankket om PBGV men san ellers som jeg har møtt dem.

Jeg kjenner Merete og hun er meget en dyktig og hyggelig oppdretter :icon_cry: Og som det også ble sagt; spør inne på www.kammeret.no for der er det massevis av PBGV-folk.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...