Gå til innhold
Hundesonen.no

Mye blod - Hvorfor?


castaway

Recommended Posts

Skrevet

Dvergepuddelen fikk løpetid for 3-4 dager siden, og har aldri hatt så mye blod før.

Hunden er 13 år og har hatt en kul på øverste pupp i et halvt år (kulen er løs) og lurer på om det er normalt at puddelen skal ha så mye blod? Er det kanskje noe med kulen som gjør dette? Å ta henne med til dyrelegen for å operere kulen tror jeg ikke hun tåler narkosen pga. alderen.

Har på henne hundetruse med bind, og må skifte 2 ganger om dagen. Pluss blod i sengen, tepper og gulv.

post-6511-1278094677,7753_thumb.jpg

Guest Stella
Skrevet

Høres absolutt ut som at hun trenger en grunndig sjekk hos veterinæren, ikke bare fordi hun blør så mye, men pga kulen og generelt alderen.

Skrevet

Jeg ville nok tatt en sjekk av den kulen. Blødningene høres da ikke så unormale ut, men det er vanskelig å vurdere sånn på nett.

Skrevet

Du behøver jo ikke nødvendigvis å operere kulen selv om du tar henne med til dyrlegen. Tror nok jeg ville fått en sjekk på henne hvis hun blør veldig mye mer enn hun har gjort før, og du synes det virker unormalt. Lykke til!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...