Gå til innhold
Hundesonen.no

Scam-tråd


xxx12345

Recommended Posts

Ja, da er man i gang med å lure scammere. Om flere sender så kan vi holde dem opptatt en god stund :)

Jeg har sendt og spurt om de har igjen. Opprettet en egen epostadresse for dette. Kommunikasjon så langt:

_____________________________________________________

Ser du har chiuavavalper som gis bort. Har du fremdeles igjen? Når er den leveringsklar?

______________________________________________________

Hei

Vi har 3 valper igjen, 2 kvinner og 1 hann, valpene er friske, vaksinert, avmaska, chippet og har stamtavle, valpene er hjemme trent og de er flink med barn, vi lever ikke i Norge, men vi vil sende deg valpen lordag gjennom flyet og du henter valpen på flyplassen, vil vi sende deg fly-nummeret og tidspunkt for ankomst når vi gjør flyturen reservasjon, sender vi har en valp til Oslo før, send oss ditt navn og navnet på nærmeste flyplassen for flyturen bestilling, vil du at en mannlig eller kvinnelig valpen?? vil du ta alle tre valper?? vi gi valpene gratis fordi vi er misjonærer, og vi har vært overføre å forkynne evangeliet i Haiti, dyr er ikke tillatt i kirken i Haiti så gir vi valpene gratis,

P.S : gir vi valpene gratis men betaler du transport koster

_______________________________________________________

Hvor er valpene nå da? Og hvor mye koster transporten? Jeg vil gjerne ha jentevalpen :(

________________________________________________

vil vi sende deg en kvinnelig valp hun heter Beki, vi vil sende deg flynummer og tidspunkt for ankomst når vi gjør flyet reservasjon er transportkostnader 2000kr, send oss ditt navn, telefonnummer og navn på nærmeste flyplass, kan vi være venner etter at du mottar Beki slik at du sender oss bilder hver måned hvor hun vokser?? valpene er 16 uker gamle og de er vaksinert for rabies

_________________________________________________________

Å er valpen på Haiti? Er det der den er født? Jeg har ingen telefon nå for jeg har mistet den, men jeg skal få en ny en på fredag. Jeg heter Camilla Smith og nærmeste flyplass heter Værnes (den er utenfor Trondheim).

Edit - endret tittel

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har prøvd å googlet e posten til den annonsen du refererer til ovenfor, og fikk opp en annen annonse hvor hun hadde et annet mail, en hotmail konto. i hoitmailadressen hennes stod det et fornavn og ett etternavn, og jeg googlet det..da fikk jeg treff på en kvinne med både adresse og telefon nummer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Disse valpene er også i Kamerun faktisk!

vi har ringen på flyplassen her og det er en tilgjengelig fly til Værnes på lørdag, vil vi sende deg flynummer og tidspunkt for ankomst når vi gjør flyturen reservasjonen, valpene er i Kamerun, og de ble født her, vil vi sende valpen med alle papirene sine, kan vi være venner når du har fått valpen, slik at du sender oss bilder hver måned hvordan valpen vokser?????

_______________________________________________________________

Åååå det passet jo kjempebra! Jeg har en bror som jobber i UNICEF og er i Kamerun nå. han skal hjem nå til helgen. Da kan han jo bare ta den med så slipper dere å tenke på å sende valpen til meg :) Hvem kan han kontakte og hvor kan han hente valpen?

Klart dere skal få bilder ettersom valpen vokser opp!

Camilla

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Disse valpene er også i Kamerun faktisk!

vi har ringen på flyplassen her og det er en tilgjengelig fly til Værnes på lørdag, vil vi sende deg flynummer og tidspunkt for ankomst når vi gjør flyturen reservasjonen, valpene er i Kamerun, og de ble født her, vil vi sende valpen med alle papirene sine, kan vi være venner når du har fått valpen, slik at du sender oss bilder hver måned hvordan valpen vokser?????

_______________________________________________________________

Åååå det passet jo kjempebra! Jeg har en bror som jobber i UNICEF og er i Kamerun nå. han skal hjem nå til helgen. Da kan han jo bare ta den med så slipper dere å tenke på å sende valpen til meg :( Hvem kan han kontakte og hvor kan han hente valpen?

Klart dere skal få bilder ettersom valpen vokser opp!

Camilla

Det var beleilig du! :)

Kamerun er definitivt det hotte stedet for svindel gitt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Minner på at det IKKE er tillat å linke til faktiske annonser på Finn.no eller lignende annonseplasser.

Moderator Silje

Denne posten er OT og skal ikke kommenteres, eventuelle tilbakemeldinger tas som vanlig på PM.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svindlerne kan være morsomme de, men har en venn som gråt i tre timer fordi han fant ut at en dame som kontakta han på facebook og var kjempekeen på han bare var en sindler.

Litt off topic, men likevel. Det verste er at han fortsatt har et lite håp om at hun skal være ekte, selv om jeg forteller han at hun er fake, og jeg har også kontakta henne og fått ordrett de samme svarene som hun skriver til han.

Hun hadde tenkt å reise fra London til Harstad kun for å møte han, og det sa hun første dagen de snakket sammen. Hun trengte bare penger til flyreisen...

Men svindlerne burde vært lure nok til å ikke skryte på seg engelsktalende nasjonalitet når de ikke er i nærheten av å skrive korrekt engelsk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min mor var borti en svindler rundt juletider. Traff ham via en datingside, enden på visa var at han reiste til Afrika for selge/kjøpe kunst for noen kinesere. Dattera hans ble kidnappet og kidnapperne krevde løsepenger. Han hadde ikke råd til å betale og ba om at min mor sendte det hun kunne for å hjelpe, og det var rett før han tok selvmord fordi han var så desperat.

Hvem tar selvmord når dattera er i fare liksom? :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...