Gå til innhold
Hundesonen.no

Japanspesialen 2010


SandyEyeCandy

Recommended Posts

CIMG2079.jpg

Dette bildet er tatt kun for å demonstrere for Ailin at Mio nok ikke er noen "i fanget"-hund lenger... Han dekker hele overkroppen hennes, jo! På toget på vei til Hunderfossen.

CIMG2082.jpg

Et flomras gjør at vi må hoppe av på Hamar og ta buss videre. Kom fram 1.5 timer seinere enn annonsert ankomst...

CIMG2085.jpg

Ailin og Aiko er enige om at hytta er rimelig pittoresk og nøktern i standarden.

CIMG2086.jpg

Mio kosegutt la seg rett til rette på puta!

CIMG2112.jpg

Vi er på ringtrening hos puddeloppdrettere.

CIMG2092.jpg

CIMG2108.jpg

Aiko - en smilende trollbolle! :ahappy:

CIMG2101.jpg

Anette prøver ut en ny stacke-metode på Kiyomi, 4.5 mnd.

CIMG2120.jpg

Hardhendt behandling fra puddeloppdretter som krever at shibaer skal tåle samme oppstillingsbehandling som pudler. Og det bør de jo.

CIMG2127.jpg

Aiko hilser på Lise, og lurer fælt på hva denne svarte krølledotten er for noe.

CIMG2141.jpg

Bollene tester ut agilitytunellen. Kjeeempegøy!

CIMG2148.jpg

Utsatt for tannsteinsskrape.

CIMG2137.jpg

Ailin og Mio er med og øver nettopp for øvelsens skyld, enda de ikke skal stille.

CIMG2150.jpg

Lunsj på hytta før vask og stell på Lillehammer.

CIMG2152.jpg

Ailin og Mio danser på verandaen til Anettes foreldre (som vi får låne dusjen hos).

CIMG2156.jpg

Kiyomi synes ikke det er spesielt deilig å vaske seg...

CIMG2163.jpg

Men det er veldig godt å bli føhna tørr på valpemagen sin etterpå da!

CIMG2170.jpg

Aiko er også ferdig med å bade.

CIMG2197.jpg

Trollbolla har ikke begynt å røyte enda, og har enorme mengder pels det tar uhyre lang tid å få tørr.

CIMG2207.jpg

Makelig Kiyomi får stussa føttene.

CIMG2214.jpg

Vakra mi lufttørker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

CIMG2215.jpg

På vei tilbake til Hunderfossen tester vi ut drive in-minibank, og holder på å le oss i hjel!

CIMG2226.jpg

Lørdag morgen debuterer Kiyomi i valpeklassen, og Anette er så stolt over Lille-K!

CIMG2222.jpg

Flink til å vise dommer Nikos Vazakas tenna sine.

CIMG2221.jpg

Mio får tilsnakk for å yppe seg med valpene.

CIMG2229.jpg

Ollie, broren til Aiko og Mio som bor i Bergen.

CIMG2232.jpg

Vi venter på tur.

CIMG2234.jpg

Lise og Sushi i 6-9 mnd-klassen.

CIMG2245.jpg

Rita viser digre Ollie i ringen.

CIMG2252.jpg

Utstillingas flotteste sesam: Noven's Lazaro, mulig far til mulig kull etter Aiko.

CIMG2255.jpg

To store gutter i championklassen: Lise med Komatsu og Per med Pippin.

CIMG2258.jpg

Vi gjør oss klare for å entre ringen med litt klinings.

CIMG2265.jpg

Viktig å ha det morsomt i ringen! Aiko og sin kortbeinte halvsøster.

CIMG2277.jpg

Flink på bordet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

CIMG2287.jpg

Anette og Kiyomi slapper av på hytta etter valpeshowdebuten.

CIMG2290.jpg

Trollbolla og kanelbolla leker buhunder.

CIMG2297.jpg

Grillings på kvelden!

CIMG2298.jpg

8 uker gamle akita-valper fra Tsuko Kennel..

CIMG2300.jpg

Se på henne da! :ahappy:

CIMG2301.jpg

"Alle" griller sammen.

CIMG2304.jpg

Kobe er ikke helt fornøyd med halvstrupen Nils Sigurd har lånt av meg, hehe.

CIMG2305.jpg

Kaos lurer fælt på hva han der Kobe holder på med bak der.

CIMG2310.jpg

Kiyomi er flinka til tross for at klokka er 8 om morran...

CIMG2312.jpg

Tora fra Tsukos Akita Kennel.

CIMG2321.jpg

Aiko og jeg løper det vi er gode for.

CIMG2340.jpg

Arne Foss liker det han kjenner.

CIMG2343.jpg

Aiko og halvsøster som blei BIR og BIS2! Ikke verst for en 1 år gammel junior!

CIMG2344.jpg

Jeg er forelska i hunden min og rørt til tårer over hvor flink hun er!

CIMG2354.jpg

Lek, ros og kos etterpå!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

CIMG2363.jpg

Veldig fornøyd med seg sjøl, hehe.

CIMG2374.jpg

CIMG2378.jpg

Kitas 7 uker gamle valper. Herregud...

CIMG2383.jpg

Bror Ollie viser seg til en HP og flat rød!

CIMG2384.jpg

Jeg og "veskehunden" min, hehe.

CIMG2397.jpg

Stor klasse!

CIMG2400.jpg

Dommer Pier Luigi Buratti vurderer trollbolla.

CIMG2403.jpg

Kritikken skrives.

CIMG2408.jpg

Dommer vurderer og vurderer, mens Aiko står som ei påle og jeg sjekker ut bakbeinspoisjonen hennes...

CIMG2410.jpg

Ollie og Aiko herjer.

CIMG2412.jpg

Anette vinner prisen "ferskeste med shiba!"

CIMG2414.jpg

Fine, lille Kiyomi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Masse fine bilder :P

Jeg er så genial at jeg glemte kamera på hytta jeg :)

Men har ett fantastisk bilde av Sasha, og når man ser på det så skjønner man kanskje hvorfor jeg følte ALT skjærte seg på lørdag :o

32238_395322227351_581597351_4619258_669195_n.jpg

Jadda, bakbeina i kryss :o:):lol: Jaja, fin lell :whistle:

31238_394201542351_581597351_4587479_5169751_n.jpg

Slapper av i stolen før vi skal inn, hehe. Og jada hun har fått sår på nesa :) Det klarte hun uka før avreise, hehe.

31238_394203427351_581597351_4587528_4940529_n.jpg

Også min yngste datter som bare måtte sove litt sa hun ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har ei tispe på 10 måneder  fra hu var 5 måneder gammel , ble hun plutselig redd for å bevege seg på alle slags type gulv.. men det var mye av og på, ene dagen gikk hun normalt andre dagene står hun bare på gulvet og piper.. vi har vært hos dyrlegen når hu var 5 måneder gammel , da hu slo ut på blodprøve på lever, tatt CT da dyrlegen mistenkte shunt. Men ingen funn.. så forsvant symptomene litt igjen.. så fikk hun symptomer igjen etter noen uker , og ville heller ikke bevege seg.. tok røntgen av mage , uten noe funn.. Noen dager etter kastet hu opp et  (helt) ben som hu ikke har fått siden hu var 5 måneder gammel ..  som mest sannsynlig var slukt.. dyrlegen tok nye prøver , og det slo ut på bukspyttkjertelbetennelse gjennom en test.. men det som er rart , er at hu ikke har noen symptomer på det ? Utenom at hu noen ganger tviler når hu går inne på gulv.. Det gjelder alle typer gulv. gikk så noen uker til, der hu kom seg veldig og følte seg plutselig trygg på de fleste gulv.. De nærmeste som har fulgt hun siden hu var valp, spurte oss « hva har skjedd med hun? Siden hu oppførte seg plutselig helt normal og bevegde seg normalt på gulvene» Nå igjen har det oppstått symptomer der hun ikke vil bevege seg og tviler på gulvene igjen. hun har ikke noen andre symptomer .. annet enn noen dager vil hu ikke ha godbiter og går dårligere, andre dager er hun normal..  Noen tips på hva det kan være? har tenkt også det kan være spøkelsesalder , men det er igjen rart hu skal slå ut på prøver hos dyrlegen og dyrlegen mistenker at det er noe.. blir litt forvirret av det her. jeg har vært i kontakt med oppdretter , men oppdretter sier at hun er frisk, men hu har ikke sett hvordan hu har oppført seg på de dårlige dagene , vi sees heller ikke så ofte..
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...