Gå til innhold
Hundesonen.no

RIK grunnkurs, er jeg for liten?


Tuskelusken

Recommended Posts

Skrevet

Etter litt googling har jeg endelig funnet ut hva IPO er. :icon_redface: Og det virker ganske morsomt, det er noe sånt jeg vil prøve meg på. :innocent: Men jeg er bare 14 år (blir 15), er jeg for liten? :whistle:

  • 3 weeks later...
Skrevet

RIK grunnkurs er kjempelærerikt. man lærer masse om hundens drifter, språk osv. kan absolutt anbefales, enten man vil trene RIK videre eller ei. :rolleyes2:

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Min sønn tok kurset da han var 11 år:)

Hvis du lurer på en god instruktør, så kan jeg annbefale Rolf Hegg på det varmeste, han er utrolig flink til og lære i fra seg..

Mvh Linn

  • 3 weeks later...
Skrevet

Det ser interessant ut, spesielt for å få opp intensiteten på hunden.

Men hva med små raser? Cairnterrier? Ser jo problemet med manglende

kroppsvekt og det at han muligens ikke skremmer bestemor engang...

Men intensiteten er jo der.. Hørt rykter om to Jack Russel som var med på

IPO...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...