Gå til innhold
Hundesonen.no

Akita har fått seg hamster


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Som overskriften sier så har Akita igjen fått seg et hamster. Da det andre døde så kvein ho i flere dager etterpå.

Nå ligger de borti sengen min og Akita passer godt på kor ho legger potene sine.

Men hva skal dyret hete? Er mest sannsynlig en liten jente og det må jo passe sammen med Akita :ahappy:

Skrevet

De er veldig søte sammen. Spesilet når Akita vasker dyret, Sleiker halve rompen opp i lufte.

Lita var jo litt søtt. Er jo jo en liten dverg jente :ahappy:

Heter ikke alle hamster knaske?

Skrevet

Heter ikke alle hamster knaske?

Jeg har bare hørt om en -og siden jeg jobber i dyrebutikk, så mener jeg å være over gjennomsnittet informert om de mest vanlige gnagernavnene, og det er foruten teddy og bamsen (særlig på langhårede hamstre da) veldig ofte navn i kategorien Stripen, Flekken, prikken o.l. :ahappy: Folk er overraskende lite kreative når det kommer til valg av navn på gnager gitt.

Skrevet

Dotten, Bittelita, Trøffel, Mandel, Drops, Tyggis, Bestis, Kompis, Bingo, Lego, Duplo, Pus (vi har en katt som heter mus),

Skrevet

Ulla, Micro Vesla, Baby, Ruske-Sara, Søtnos, Drops, Lille My og Kanutten

Men altså.. så utrolig søtt at Akita er så glad i og forsiktig med lille hamster :icon_redface:

Skrevet

Ulla, Micro Vesla, Baby, Ruske-Sara, Søtnos, Drops, Lille My og Kanutten

Men altså.. så utrolig søtt at Akita er så glad i og forsiktig med lille hamster :lol:

Hadde nesten bestemt meg for Lita, men nå var eg og kjøpte søstern også, så nå er de plutselig to. Og ja, Akita har fått det fryktelig travelt :lol:

Så for å gjøre saken lettere så trenger eg et navn til som passer både og til Akita og eventuellt til Lita :lol:

Skrevet

Hadde en dverghamster som het Arnold, hærligste saken det :lol:

Betty, Minni, Sessan, Ulla, Frida, Karita, Rita, Sita, Sune.

Skrevet

Då har eg fått tatt et par bilder av nurkene. Var ik lett å få alle tre på et skikkelig bilde der vi faktisk ser alle.

Skrevet

Hehe må jo nesten være noe inni ho som sier at det hadde vært godt med en liten lunsj, men har ikke merket noe av det. Heller ikke på det første hamstere vi hadde.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...