Gå til innhold
Hundesonen.no

Ønsker du å støtte Hundesonen og trenger Web hotell


Espen
 Share

Recommended Posts

Hei,

Vi vurderer å starte med web hosting da vi har en del ledig kapasitet på serveren vår. Men først må vi finne ut hvor mange som er interessert.

Du får:

Rask side, servern er plassert i Norge

2 GB plass

Egen FTP login

Mulighet for flere mysql databaser. Du får login via phpmyadmin

Epost adresser med egen web mail – Virus og spam filter

Normal trafikk (holder lenge til blogg etc, men ikke til fildeling av musikk / film etc)

Daglig backup

PHP5 og MYSQL

Mulighet for Wordpress, joomla og lignende.

Pris 49,- kr i måneden. ( 6 mnds bindingstid begge veier)

Domene må du ha selv, men kan hjelpe deg med å registrere.

Det finnes mange billigere webhotell der ute, men mange av disse er i utlandet og er vesentlig tregere enn vår host. Disse pengene går også til drift og vedlikehold av Hundesonen.

Er det interessant eller du har spørsmål ta kontakt med meg ved å sende en mail til espen (alfrakrøll) hundesonen.no

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...