Gå til innhold
Hundesonen.no

blir ikke ferdig med å gjøre fra seg


tryx

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Har en dachs som alltid har vært bra og regelmessig i magen. Jeg har ikke registrert at hun har spist noe unormalt, men hun er jo løs ute av og til så 100 prosent kontroll har jeg jo ikke.

Det som nå skjer er at hun setter seg så kommer det litt - reiser seg - setter seg igjen og slik holder hun på. Hun drikker vann og har også spist - tatt i mot hundekjeks osv, så virker ikke svært dårlg, men jeg er litt bekymret fordi hun blir liksom ikke ferdig med denne oppførselen - kan det være et kyllingben eller noe som kan ha satt seg fast eller kan det være så enkelt som at hun har spist noe bedervet mat hun har funnet?

Hun drikker godt med vann, og nå i kveld synes jeg hun er litt rastløs og peser litt - men hun er også i starten av løpetiden også så da kan vel dette ha noe med akkurat pesingen å gjøre.

Noen som har noen forslag til hva det kan være - og hvor lenge bør jeg se det ann før jeg går til veterinær - hun spiser og drikker som sagt.

Skrevet

Men kommer det noe ut? Fast eller diare?

Edit: Ser jo nå at det kommer litt, men er det diare?

Min hund hadde diare som kom litt og litt for noen uker sida.Var også litt blod i det. Jeg ga han zoolac og fiskeboller til dagen etter, og da var det heldigvis bra igjen.

Skrevet

Hun høres forstoppet ut. Du kan prøve å gi henne barneklyster som kjøpes på apoteket (samme mengde pr kg som for barn). Ellers ville jeg fastet henne en stund, jeg tror ikke det er bra å fortsette å gi mye mat hvis det ikke kommer ut igjen.. Hvis hun ikke får virkning av klysteret, og hvis hun fortsatt er sånn om et døgn eller to, ville jeg tatt turen til dyrlegen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...