Gå til innhold
Hundesonen.no

Ramoco`s A-Andre Golden Boy


giggi

Recommended Posts

Skrevet

Endelig! Denne valpen har jeg venta på i mange år, og jeg kan si det har vært verdt det :P Vi henta han idag, og han er bare helt utrolig nydelig :ahappy: Har ikke fått tatt noen skikkelige biler enda, men e kommer så fort jeg kan.

På bilturen hjem ble han veldig bilsyk, kasta opp og bæsja i buret, digg. Så videre på turen fikk han ligge inni genseren min å kose, finingen :) Er litt sånn forelska i gutten min nå, men han ser bra ut, selv om det er vanskelig å si enda. Så håper vi får prøvd oss i utstillingsringen, agility og kanskje litt lp. :)

Kan legge inn et bilde fra oppdretter.

post-1148-12705838979903_thumb.jpg

Er han til høyre :D Å på bilde er han ikke i nærheten av så søt som han er i virkeligheten, flottingen! ...Ja jeg er litt stolt :)

Skrevet

Gratulerer med valp :D Kjekt du endelig får den valpen du har ønsket deg i mange år, blir spennende å følge med :)

Skrevet

Tusen takk :D Han er virkelig herlig, både utsendemessig og personlighet :D Her er noen nye bilder fra idag :(

IMG_0692.jpg?t=1270692335

:)

IMG_0693.jpg?t=1270692397

IMG_0691.jpg?t=1270692493

Myse litt

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...