Gå til innhold
Hundesonen.no

Vanlig pris for hundepass?


Caligula

Recommended Posts

Hva er god pris på hundepass (ikke familie/venn/oppdretter) ca. en uke i denne situasjonen:

-To hunder

-Ekstraproblematikk: Medisin to ganger om dagen (fast tid). Må ha mange lufteturer i døgnet grunnet hyppig tissing.

Hva ville dere vært godt fornøyde med i en slik setting?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et hundepensjonat ville tatt 3500,- sånn ca for to friske hunder. Slik ekstraservice ville de kanskje tatt 100,- døgnet for.

Takk for svar! Er det vanlig med samme prisnivå på privatpersoner som hundepensjonater?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det tror jeg ikke. Men er det noen man ikke kjenner, ville jeg nok betalt en tusenlapp, kanskje. Og en flaske vin eller noe. Eller egentlig spurt dem hva de vil ta for passen. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det tror jeg ikke. Men er det noen man ikke kjenner, ville jeg nok betalt en tusenlapp, kanskje. Og en flaske vin eller noe. Eller egentlig spurt dem hva de vil ta for passen. :ahappy:

Ja, det er klart, man må jo bli enig. Men greit å vite ca. prisnivå på forhånd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ei venninne som ikke er voldsomt hundevant passet Valpis en uke for meg ifjor mens jeg var i Egypt. Hun skulle egentlig på kennel sammen med Gubben, men hun fikk løpetid og da ville ikke kennelen ha henne. Venninna mi bodde hos meg, fikk 1200,- i hånda, full tank diesel på bilen og kjøl- og fryseskap var til fri benyttelse. Hun var veldig fornøyd med lønna, og de hadde hatt en kjempefin uke sammen. ( I tillegg har jeg katt og masse gnagere, men disse passet hun gratis av egeninteresse) Hun har sagt at hun gjerne passer Valpis igjen om det trengs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En ukes pass for to hunder her på pensjonatet, som kan være sammen og spise sammen, uavhengig av medisiner o.l., vil komme på 1750,- Nå ligger vi ganske lavt i pris sammenlignet med andre, da.

Men si en 1500-1800 kr? 2000 hvis du er rik. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Jeg synes 100 kroner døgnet pr. hund er en grei pris om hunden skal stå privat.

Litt avhengig av om man kjenner folk eller ikke kanskje, men jeg synes det er mer enn nok. Man får jo kennelplass til bare litt mer liksom. Og helt alvorlig, om jeg skulle plassert bort hundene mine hos noen som ikke er å betegne som nære venner så ville jeg foretrukket å sette hunden på kennel fremfor hos folk jeg ikke ante noe om.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville sagt 3000. Det er ikke bare bare å passe to hunder, og du har sikkert en hund selv tillegg. Snakker om egen erfraing. :ahappy:

Om jeg skal betale 3-4000 kroner for fem dagers pass, skulle det vært hos profesjonelle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville aldri tatt så mye penger som 2-3000kr for 5-7 dagers pass av hund, uansett om det er en eller to.. Ideelt ville jeg tatt 'betaling' i form av gjentjeneste med pass av min hund, men om du skal ha de hos noen som ikke har hund selv, går jo ikke det. Uansett, ville ikke betalt så mye at du risikerer at de kun gjør det for pengene sin skyld..

Vil jo tro at det finnes folk der ute som gjerne passer hund fordi de er glad i hunder, men av en eller annen grunn ikke kan ha hund permanent selv? Studenter f.eks.. Jeg var tidligere helge-/feriepasser for en hund, kjente ikke eieren, men kom i kontakt gjennom en felles bekjent. Eieren tilbød meg litt penger, mener det var 50kr døgnet, men jeg tok ikke i mot. Var bare en glede for meg å få leke hundeeier i blandt, selv om jeg da ikke hadde tid til å ha hund på heltid :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes 100 kroner døgnet pr. hund er en grei pris om hunden skal stå privat.

Litt avhengig av om man kjenner folk eller ikke kanskje, men jeg synes det er mer enn nok. Man får jo kennelplass til bare litt mer liksom. Og helt alvorlig, om jeg skulle plassert bort hundene mine hos noen som ikke er å betegne som nære venner så ville jeg foretrukket å sette hunden på kennel fremfor hos folk jeg ikke ante noe om.

Jeg hadde jo store planer om å bli kjent med en eventuell kandidat, for kanskje å gjøre det til en fast passerting. Men jeg begynner å få litt kalde føtter, så det er mulig jeg benytter meg av et mer profesjonelt tilbud.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville tatt max 2000 kr for to hunder, og ned til 1000kr. Er de enkle og greie ellers i hverdagen og det er generelt lite styr (tenker på å være rolig inne, ikke dra i båndet, slike ting), så forstår jeg ikke hvorfor det skulle vært mer i alle fall. For en slik pris hadde jeg forventet godt stell, og at hundene bodde inne, ble godt aktivisert osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg passer en del hunder og har de i hjemmemiljø. Har mange faste kunder som ikke ønsker å ha hundene på kennel fordi de ikke vil at de skal stå i bur, men at de skal få være inne sammen med mennesker hele tiden og få masse oppmerksomhet. Jeg går hjemme, så her får hundene masse turer, mye lek med mine hunder, masse kos av oss voksne og barna ++++. Her er hjemmesiden min til hundepass: http://www.freewebs.com/bjeffhundeservice/ og her er oppdretterhjemmesiden min: http://www.kennelkidachi.com/ I bloggen min ligger det nå masse bilder av 2 Greyhounds som var på besøk her i nesten 1 uke. De storkoste seg og hadde det helt topp her. Nå passer jeg en staff som skal være her i 1 1/2 mnd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...