Gå til innhold
Hundesonen.no

Medlemskap i hundeklubb..


KjerstiG

Recommended Posts

Skrevet

For mange år siden tok jeg over en Amstaff hannhund som eier ikke kunne ha lenger.

dette var før forbudet, og jeg var usikker på om jeg skulle beholde han eller evt omplassere han, sende han til Sverige til oppdretter e.l. så jeg omregistrerte han aldri over på meg.

Da jeg måtte avlive tispa mi bestemte jeg meg for å beholde han. men jeg fikk ikke omregistrert han på mitt navn siden han var Amstaff, og forbudet da var tredt i kraft.

Nå tenkte jeg å melde han på utstiling (har vært på mange utstillinger med han, men NKK har endret litt i systemet sitt) Siden han som opprinnelig står som eier av hunden ikke er medlem i noen hundeklubb skal NKK og tilhørende klubber ha ca 700,- i påmeldingsavgift.. :whistle::wub:

Jeg synes det er dyrt nok å melde på jeg, men 700,- er RAN..

Finnes det noen hundeklubb jeg kan melde inn hundeeier i som er billig. ??

Skrevet

De fleste klubber koster jo rundt kr 400,- pr år, så hvis hunden skal stilles mer enn en gang så er de pengene tjent inn raskt. Tenker man å stille bare en gang, så taper man på det.

Skrevet

Hadde liksom tenkt å stille han mer enn 1 gang ja.

og prisene for medlemskap varierer ganske mye.

hadde håpet at noen viste om en "billig" klubb å melde seg inn i.

Skrevet

Det er klubber som bare koster 150,-. Sjekk klubbene i nærområdet ditt?

Dei klubbene er det raseklubber, eller klubber som er tilknytta NKK? Du får jo uansett grunnkontingent til NKK i tillegg til det lokalklubben skal ha..

Skrevet

Grunnkontingenten i NKK er 140,- og så kommer den klubben du ønsker å være medlem i i tillegg. Lokale hundeklubber har ikke så høy medlemskontingent, kr 160,- i min klubb eksempelvis. Og du kan være medlem i hvilken som helst klubb du vil i Norge.

Skrevet

kan du ikke melde hunden på med CO adresse hos deg sånn at det er du som melder på og får papirene og ikke forrige eier?

Det har jeg gjort før og det har jo fungert utmerket.

Skrevet

kan du ikke melde hunden på med CO adresse hos deg sånn at det er du som melder på og får papirene og ikke forrige eier?

Det har jeg gjort før og det har jo fungert utmerket.

Problemet er at den som er registrert som eier må være medlem av en samarbeidende klubb, det hjelper ikke at hun som har hunden melder på med c/o adresse.

Til TS: det finnes klubber som koster under 200,- så selv med grunnkontingenten vil du spare det inn på første utstillingen. En av mine klubber koster bare 150,-.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...