Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnevalg med attitude


galnaste

Recommended Posts

hei hei

Er det noen som kan hjelpe meg med og finne ett stilig navn til den lille valpen min?

Jeg vil ha ett stilig og tøft navn, med attitude :ahappy:

Noe sånn som tequila, men det er så oppbrukt :yawn:

her er bilde av den nydelige valpen min :yawn:

post-6270-1269266574,1312_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har alltid tenkt at en Staff burde hete Tor Erling, så hva med Tora?

Hehe, signerer! Jeg liker jo veldig spesielle navn, da, men hva med, hmm...

Indi (Indianna - det er jo faktisk et jentenavn!)

Killa/Quilla - hihi, ble litt inspirert av Tequila + aldri så lite kamphundflåseri... :ahappy:

Er jo en supersøt jente du har der, da :yawn: :yawn:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det heter kjæresten min jo :innocent:

Hihi, er det ikke sånn unisexnavn, da? Burde vel ikke være flau over å se det i en tråd om stilige, tøffe navn, selv om det er til ei lita staffedame :lol:

Eller hva med Ajo? betyr hvitløk på spansk, det er jo ganske fyrrig...Og uttrykket "å være midt opp i det" blir på en måte "å være midt opp i hvitløken" (andar en el ajo) på spansk, eller altså midt i Ajo´n, og når man har valp...vel, man er veldig midt oppi det en stund :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, er det ikke sånn unisexnavn, da? Burde vel ikke være flau over å se det i en tråd om stilige, tøffe navn, selv om det er til ei lita staffedame :o

Haha! Nei tenkte på det etterpå at det var jo egentlig litt morsomt siden det ble foreslått som et kult navn :) Men ser bare for meg at noen står i skogen å roper på Rudi. Da tror jeg at jeg hadde begynt å lure litt :lol:

Og ja, jeg veit at det er både gutter og jenter som heter det. Er vel til og med et etternavn? Kan jo kanskje nevne at kjæresten min ER en mann :P

Nok OT... Hva med Fluffy? Herlige ironi :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nok OT... Hva med Fluffy? Herlige ironi :innocent:

Hehe, jeg også tenkte Fluffy aller først! sånn i ettertid lurer jeg på om det er fordi det i en av Harry Potter bøkene (den første, tror jeg) er et ENORMT hundemonster med tre hoder som ser litt staffete ut, som heter Fluffy :lol:

fluffy-de-harry-potter.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hihi :P

Tusen takk for alle de fine kommentarene :innocent: ja hun er nydelig! jeg er helt solgt :lol:

gå gøy at det var kommet masse navn :) mange som falt i smak og :o

måtte nesten flire litt av det fluffy-snakket og bilde :P

Men er det flere nav så er det bare å peise på! Tror når jeg ser navne som valpen få så vet jeg nok at Det er navne på lille jenta mi :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dersom jeg skulle hatt meg et hunndyr av et slag skulle hun hett Skessa. Det er et navn jeg aldri går lei. Enten betyr navnet "heks" eller så er det en heks. Noe islandsk er det ihvertfall og attitude er det virkelig! :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, signerer! Jeg liker jo veldig spesielle navn, da, men hva med, hmm...

Indi (Indianna - det er jo faktisk et jentenavn!)

Killa/Quilla - hihi, ble litt inspirert av Tequila + aldri så lite kamphundflåseri... :)

Er jo en supersøt jente du har der, da :):D

Jeg falt litt for Killa/quilla :)

I og med at jeg selv heter Kim-Iselinn så hadde det jo hørtes litt kult ut :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...