Gå til innhold
Hundesonen.no

Phi og Caca


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

Da huser vi også to hetterotter også. Hamsteren Nuffe døde for ikke lenge siden av forstoppelse. Og vi ville ha no' mer sosialt, og som ungene kan klå på når de er på besøk.

De har fått hvert sitt fengende navn etter hver sin fengende syssel. Phi (as in Pee too and as in a Gyldent snitt), gjør hva hun liker å gjøre best, og ga meg et fantastisk førsteinntrykk. Caca gjorde som spanjolbarna sier når de må på do ... ofte. Så sånn er det med den saken!

Rævva bilder, men jeg får vel presentere de små krekene. :)

Caca.

4424765918_1805b4c717.jpg

Phi.

4424765944_9386883fe6.jpg

Skrevet

så søte de var :) men bruker du sagflis fast? Rotter er kjent for å ha mye luftveis problemer så pellets som er støvfrie er mye bedre for de :)

Skrevet

så søte de var men bruker du sagflis fast? Rotter er kjent for å ha mye luftveis problemer så pellets som er støvfrie er mye bedre for de

Ja. Brukte det jeg hadde igjen etter hamsteren. Skal nok få fikset pellets, evt. de andre greiene, som jeg ikke husker hva heter for øyeblikket. :)

Skrevet

Ja. Brukte det jeg hadde igjen etter hamsteren. Skal nok få fikset pellets, evt. de andre greiene, som jeg ikke husker hva heter for øyeblikket. :D

Yesterdays news kanskje ? :ahappy:

Skrevet

I buret til rottene skal du ikke bruke strø som støver veldig eller som er laget av bartrær (furu, gran osv.). Kort fortalt kan burstrø av bartrær gjøre skade på leveren og gir dårligere immunnforsvar. Les mer om emnet i artikkelen til Heidi Konestabo, her. Det betyr at vanlig spon/sagflis ikke bør brukes. Istedenfor kan du av kjøpestrø bruke f.eks: BeeKay Bedding. Du kan også bruke avispapir, håndkler o.l.

Kattesand egner seg dårlig da det som oftest støver veldig, er hardt å gå på og klumpesand kan være direkte farlig hvis rottene svelger det.

hentet fra www.tamrotter.com

Skrevet

De har fått klint inn avispapir nå sånn just in kasse.

Tenkte å fikse noen bilder av de seinere. De har skiftet fargetoner, gitt! Fra å være blå-ish over ryggen, har de blitt mycket grå. Med blå-ish flekk på stumpene sine.

Ok, pics done! Noen er mer samarbeidsvillig enn andre, så det ble mest bilder av frøken Phi.

Phi Greyalot.

4443136744_1938d7de6d.jpg

What, what?

4443137302_2facb3a722.jpg

Phi prøver å forstå hvorfor hun blir kalt 1,618033989. Og prøver å gjøre noe med det ...

4442360339_4e0ec4f7c4.jpg

Phi gir opp, og sier "talk to the BACK!".

4442361047_d7f03f7d31.jpg

"If I only was bigger ... I'd ..."

4443138914_756b804bd3.jpg

Også søte, lille Caca. Ingen liker henne, og Phi prøver ofte å banke henne opp på kveldstid. Trodde bikkjene ofte lekte røft, jeg. :)

4443139474_74a97f169a.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå har frøken Phi klart å stikke av, og er et eller annet sted i huset. Slang ut ost i går kveld rundt omkring, men så kom jeg på at hun var den som var glad i kjøtt.

Så enten er det bare å vente, eller låne en katt som kan være interessert. Ikke som å spise, men som viser interesse for at hun faktisk er et eller annet sted. Ellers så er det som å lete etter en nål i en høystakk ...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...