Gå til innhold
Hundesonen.no

Junior vinner?


aCa

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan er det egentlig med junior vinner titlene? Jeg har sett at det i utlandet ofte er junior vinner titler i tillegg til vanlige vinner titler. Men synes jeg leste ett sted at de ikke blir regnet som offisielle av nkk og ikke registert der. Stemmer dette? Jeg sleit med å finne noe info om dette på nkk sine sider. Hvis dette stemmer, så vil vel det si at det ikke er junior vinner på Bjerke i år, bare Norsk vinner ikke noe Norsk junior vinner?

*confused* ;)

Hvordan funker egentlig de junior vinner titlene? ;)

Skrevet

Niks, men det er dog cruftskvalifisering for beste junior den andre dagen. På Lillestrøm i november er det NORDV og da er det også NORDJV tittel :)

Når det gjelder andre titler så er det jo noen land som har titler for så og si alt, så det er ikke alle som er tellende her i Norge (de kommer i hvertfall ikke på papiret)

Skrevet

De offisielle juniorvinnertitlene er vel kun Nordisk, Europeisk og Verdensvinner såvidt jeg vet. Tíbrá ble både Nordisk Juniorvinner og Nordisk Vinner i fjor, men det hjalp visst ikke, for de registrerer kun den "beste".

Skrevet

Takk for svar. Det var sånn jeg trodde det fungerte.

Hadde faktisk ikke fått med meg at det var nordisk vinner på lillestrøm i år. Synd det ikke kunne vært på Bjerke istedenfor, fordi Yoshi er 13 dager for gammel for å stille junior på Lillestrøm, kjipt!

Skrevet

De offisielle juniorvinnertitlene er vel kun Nordisk, Europeisk og Verdensvinner såvidt jeg vet. Tíbrá ble både Nordisk Juniorvinner og Nordisk Vinner i fjor, men det hjalp visst ikke, for de registrerer kun den "beste".

DEN har ikke jeg fått med meg, den var jo bare teit (og litt drøy spør du meg!)

Guest Jonna
Skrevet

De offisielle juniorvinnertitlene er vel kun Nordisk, Europeisk og Verdensvinner såvidt jeg vet. Tíbrá ble både Nordisk Juniorvinner og Nordisk Vinner i fjor, men det hjalp visst ikke, for de registrerer kun den "beste".

NKK har registert FinjW09 på dogweb iallefall..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...