Gå til innhold
Hundesonen.no

Minnie og Mia - cavalierer


tuppetroll

Recommended Posts

Sommerværet her nede i dag, og oppholdsværet i går førte til masse fine bilder - man kan se alle på hjemmesiden vår, men noen ble så fine at jeg måtte skryte litt av jentene mine her :P

minnieblatthav2.jpg

Nydelige Minniemor :P

minnieblatthav.jpg

Sjekk blått hav, og vakker Minnie :D

mia13nov2.jpg

Vakre Mia min!

miasvaberg12nov.jpg

Jenta i vinden!

miaogminniesvabergliten.jpg

Og jentene i vinden :P

Blinkskudd en venninne tok av Minnie i sommer - 100 % Cavalier... jeg undres...

IMAG0036.jpg

Minnie startet for første gang inne i en hall på Vikingskipet - en venninne av oss tok disse bildene;

Hamar_022.jpg

Hamar_023.jpg

Hamar_026.jpg

Hamar_027.jpg

Hamar_028.jpg

Hamar_029.jpg

Hamar_032.jpg

Dette er et lættis bilde - men måtte bare ta det med, mor i farta ;)

Hamar_034.jpg

Hamar_035.jpg

Hamar_038.jpg

Fikk for mange feilpoeng til å få et opprykk, men fikk 5.plass av 22. startende likevel - mange som sleit :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Var på tur med to venner fra hundeklubben i dag, ble alt for opptatt av å stirre på den søte aussievalpen til å huske å ta mange bilder av mine, men fikk et blinkskudd av Minnie;

minnietredesember.jpg

Vi var 7 hunder og 3 eiere på tur;

allsammen.jpg

f.v. Mia og Minnie, Lexie og Troja, bak sitter Phillip, Connie og Sassi

Nydelige Troja - en 13 uker gammel aussievalp;

trojaherligstor.jpg

Skjønne Sassi - en 8 år gammel toller

sassi.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så mange pene hunder på en gang :P

Cavalierene dine er pene!

Det er en ære å fått lov te å lage banner til de :D

Jeg falt PLADASK for Minnie, hun er noe av det nydeligste jeg har sett :(

Så (mye og fint)hår hun har, og så er hun speiell med litt hvitt på :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så mange pene hunder på en gang :P

Cavalierene dine er pene!

Det er en ære å fått lov te å lage banner til de :D

Jeg falt PLADASK for Minnie, hun er noe av det nydeligste jeg har sett :(

Så (mye og fint)hår hun har, og så er hun speiell med litt hvitt på :P

Takk :P Jeg er jo selvfølgelig HEEELT enig :P Minnie er en sjarmør av type og personlighet, og vet det innmari godt selv også :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...