Gå til innhold
Hundesonen.no

EFIT de lagrasje


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

4401753117_4735670314.jpg

08.00 - Man får unna morgenstresset med hund og sjel, før man spiser en god frokost.

4401753135_5e341148f9.jpg

09.00 TIL 11.00 - Man ankommer skolen, har forelesning i petroleumsgeologi og jobber med dette i gruppe etterpå.

4401818359_6fee11ced4.jpg

12.00 - Man leser litt kosebøker etter lunsjtid.

4401826705_177d8324e8.jpg

13.00 - Dagens siste forelesning er avlyst, jeg skynder meg hjem pga nye planer for dagen.

26567_10150109726325167_796330166_11083270_5686190_n.jpg

14.00 - Ankommer fjæresteinene, anlegger bål og leirplass. Klassekamerater sjekker vanntemperaturen mens jeg nyter smaken av forkullet pølse.

4401753093_069512e07a.jpg

15.00 - Vi fant ut at vanntemperaturen holdt til bading!

4401753109_f9f0c7a70c.jpg

16.00 - Sola går ned og kulden setter inn med én gang...

4401843903_1bf708d4f6.jpg

17.00 - 20.00 : Gloriøse lekser, spising, litt mer lesing...

Resten av kvelden : tur med bikkja, sløving foran tv og pc, lite å ta bilde av! :wub:

Guest Dratini
Skrevet

Hva studerer du og hva blir du (kan du jobbe med) etter studiene?

Jeg synes det meste innen geologi er spennende...

Skrevet

Gale mennesker! :P

Åsså synes jeg jo at din tanke om at "resten av kvelden" ikke var noe å ta bilde av var litt trist da... HELE min dag var sånn "resten av kvelden"-nivå... *sukke* Burde ikke EFIT'a i det hele tatt jeg da... :wub:

Skrevet

Hva studerer du og hva blir du (kan du jobbe med) etter studiene?

Jeg synes det meste innen geologi er spennende...

Kan sende deg PM :wub:

Wow, hvor kaldt var det egentlig i vannet?? :fish:

Gudene vet, kaldt nok iallefall :wub:

Åsså synes jeg jo at din tanke om at "resten av kvelden" ikke var noe å ta bilde av var litt trist da... HELE min dag var sånn "resten av kvelden"-nivå... *sukke* Burde ikke EFIT'a i det hele tatt jeg da... :P

Awww, det var mest fordi at jeg ikke tok noen bilder resten av kvelden. Måtte ha ei unnskyldning! :lol: :lol:

Skrevet

Awww, det var mest fordi at jeg ikke tok noen bilder resten av kvelden. Måtte ha ei unnskyldning! :P:fish:

Ah, ja selvfølgelig... Kjøper den! *puste lettet ut* Var litt redd jeg måtte innse at jeg ikke hadde et liv skjønner du! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...