Gå til innhold
Hundesonen.no

Stoff med hundetrykk


Recommended Posts

Er det noen som har tips til butikker/nettbutikker som selger stoff med hundetrykk? Det perfekte er selvfølgelig om det finnes med rasetrykk (og dermed berner), alternativt en mer generell "hundefigur" som ikke skal være en bestemt rase.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

HER finner du stoff med rasemotiv :lol:

Oj, denne tråden har jeg glemt å oppdatere, for jeg fant den linken selv og har bestilt meg noen meter - men takk for at du la ut link, kanskje flere vil se hva de har :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oj, denne tråden har jeg glemt å oppdatere, for jeg fant den linken selv og har bestilt meg noen meter - men takk for at du la ut link, kanskje flere vil se hva de har :lol:

Hva syns du om kvaliteten da? Har vurdert å handle inn derfra selv :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De har noen veldig fine putetrekk med rasemotiv hos Zolos.

Her er 1 av 8 de har av Bernerl:

bbbberner9_pu.jpg

De har mye fint... Men i et forsøk på å begrense oppussingskostnadene går jeg for selvlaget nå... Så får jeg sikle i mellomtiden, og håpe noen ser verdien av slike puter når jeg skal ha bursdagsgave eller noe sånt :lol:

Hva syns du om kvaliteten da? Har vurdert å handle inn derfra selv ;)

De er i transport enda, så det vet jeg ikke :lol: Men kjapp og fin respons da jeg mailet med spørsmål, i hvert fall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg holdt på å handle inn fleece for å lage jakke til mannen, men så at den må håndvaskes.... ikke helt meg :lol:

Nei, en kjøper seg ikke merarbeid :lol:

Jeg skal lage gardiner og pynteputer, så håper bomullsstoffet passer til det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

www.bamsesbollar.se har også stoff med hundemotiver.

Ja, jeg så det - på min rase hadde de tre motiv. Det ene var av en dårlig berner, det andre var hakket dårligere enn det jeg fant hos HotDiggityDog - og det var betydelig billigere hos HDD. Trykket i farger likte jeg veldig, veldig godt og holdt på å bestille til jeg så at det kun var i farger på skjermen, men ville bli trykket i sort-hvitt. :lol: Om det viser seg at jeg er en racer på å sy (for det har jeg ikke prøvd før) skal jeg be om å få se en prøve i sort-hvitt, for jeg likte motivet. Men er det like fint uten farger?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Puter er ikke vanskelig å sy :lol:

Det kommer an på hvor mange tommeltotter en har... :lol:

I grønne boka med karakterer fra grunnskolen, er tekstilfaget gjennomført der jeg har dårligst karakter, med unntak av gym... Og jeg har nål og tråd. Men hey, et eller annet langvarig prosjekt må en jo ha når en kjøper nytt hus ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer an på hvor mange tommeltotter en har... :lol:

I grønne boka med karakterer fra grunnskolen, er tekstilfaget gjennomført der jeg har dårligst karakter, med unntak av gym... Og jeg har nål og tråd. Men hey, et eller annet langvarig prosjekt må en jo ha når en kjøper nytt hus :lol:

Jeg fikk vel G eller noe i håndarbeide selv, men nå har dte utviklet seg litt :Phttp://mappedi.blogspot.com

Gratulerer med nytt hus ;) Gleder meg til å se puter ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...