Gå til innhold
Hundesonen.no

skrivefeil?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

var netopp inne på terminlisten til NKK over utstillinger i 06. og på flere av de jeg skal være med på så står det at påmeldingsfristen i 05! noen av dem har allerede gått ut! det kan da ikke være riktig?! at man skal melde på hunde nesten et år(!) før utstillingen?? så det var flere utstillinger det sto påmeldingsfrist i 05 på..kan de ha kopiert listen fra 05 og glemt og skifte påmeldingsfrist?

:?

  • 1 month later...
Skrevet
var netopp inne på terminlisten til NKK over utstillinger i 06. og på flere av de jeg skal være med på så står det at påmeldingsfristen i 05! noen av dem har allerede gått ut! det kan da ikke være riktig?! at man skal melde på hunde nesten et år(!) før utstillingen?? så det var flere utstillinger det sto påmeldingsfrist i 05 på..kan de ha kopiert listen fra 05 og glemt og skifte påmeldingsfrist?

:?

Vet ikke hvordan det er med din rase, men på min rase er det et par utstillinger som er så tidlig på året, at påmeldingsfristen var i desember...

Men et år på forhånd, er jo klart feil...

Du har ikke kikket på utstillinger for -05 da? :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...