Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til hvordan man kan avvenne bjeffing?


Marianne&Bianca

Recommended Posts

Skrevet

Du kan jo starte på begynnelsen igjen og bare være ute av rommet en bitteliten stund og gå inn og rose for at hunden er stille. Øke gradvis.

Skrevet

Ja, har prøvd det og det går helt supert!

Hun er alltid så snill og går inn i buret sitt når hun skjønner at vi skal dra. Og når vi går ut av døra legger hun seg ned og er helt stille.

Det er etterhvert ute på dagen at hun begynner å bjeffe. Det er sjelden jeg hører det når jeg kommer hjem. Hun ligger i kurven i buret akkurat som når jeg dro.

Men det er en nabo som blir veldig plaget av dette. Hun har kommet med små trusler og ekle kommentarer også. Ikke gøy! Jeg tror ikke det er så ille som hun sier. Vi har faktisk prøvd å filme fra da hun var alene hjemme og da fikk vi dessverre ikke sett noe av bjeffingen så vi vet ikke helt hvordan det er.

Hun liker ikke at vi drar fra henne, så det kan godt tenke seg at hun bjeffer. Er det noe jeg kan gjøre for at hun ikke skal føle seg utrygg??

Hva gjør du for din hund når den skal være alene?

Skrevet

*klippebjeffesnakk*

Hva gjør du for din hund når den skal være alene?

Bare går jeg. Sier sånn: "Hadet bra og kommer snart." (Det er litt løgn, for det hender jeg jobber ganske lenge). Før jeg går sjekker jeg at de har vann og det er vel det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...