Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til hvordan man kan avvenne bjeffing?


Marianne&Bianca

Recommended Posts

Skrevet

Du kan jo starte på begynnelsen igjen og bare være ute av rommet en bitteliten stund og gå inn og rose for at hunden er stille. Øke gradvis.

Skrevet

Ja, har prøvd det og det går helt supert!

Hun er alltid så snill og går inn i buret sitt når hun skjønner at vi skal dra. Og når vi går ut av døra legger hun seg ned og er helt stille.

Det er etterhvert ute på dagen at hun begynner å bjeffe. Det er sjelden jeg hører det når jeg kommer hjem. Hun ligger i kurven i buret akkurat som når jeg dro.

Men det er en nabo som blir veldig plaget av dette. Hun har kommet med små trusler og ekle kommentarer også. Ikke gøy! Jeg tror ikke det er så ille som hun sier. Vi har faktisk prøvd å filme fra da hun var alene hjemme og da fikk vi dessverre ikke sett noe av bjeffingen så vi vet ikke helt hvordan det er.

Hun liker ikke at vi drar fra henne, så det kan godt tenke seg at hun bjeffer. Er det noe jeg kan gjøre for at hun ikke skal føle seg utrygg??

Hva gjør du for din hund når den skal være alene?

Skrevet

*klippebjeffesnakk*

Hva gjør du for din hund når den skal være alene?

Bare går jeg. Sier sånn: "Hadet bra og kommer snart." (Det er litt løgn, for det hender jeg jobber ganske lenge). Før jeg går sjekker jeg at de har vann og det er vel det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...