Gå til innhold
Hundesonen.no

Liten ulldott savner venn!


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en liten samojedhund, Nansen på knapt 9 uker, som kom i skade av å møte naboens hund; som definitivt ikke egnet seg som valpeoppdrager :S

Han blir nå ganske stressa av andre hunder, selv om han gjerne vil hilse på. Hadde tenkt på å lete etter en voksen og trygg venn/venninne til ham etterhvert, men nå tror jeg at det plutselig er på høy tid med en god venn og oppdrager for å rette opp den dårlige førstegangsopplevelsen!

Vi bor midt i sentrum (i nærheten av Vår Frues Kirke) og er for tiden litt immobile av valpeårsaker, men vil ganske snart være i stand til å ta buss.

Håper det er en snill og godt sosialisert hund der ute som vil leke litt med en valp av og til! Vi er veldig fleksible på tidspunkt, i det minste =)

Hilsen Ingrid og Nansen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...