Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund påkjørt av politi


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Neimenialle. :icon_redface:

Det er da ikke hennes feil at de kjørte på bikkja så det ble skade på bilen? Jeg leste artikkelen nesten som at de kjørte på den med vilje, men det er sikkert ikke tilfellet, uansett syns jeg ikke det skal deles ut noen skyld.

Skrevet

Dette er en side av saken. Hundeeierens. Har politiet kommet med noen versjon av den?

Om hunden er påkjørt med vilje, hvorfor ble den det? For å forhindre å skape ulykker? Eller fordi politiet bare gikk lei? Om det for å forhindre at den skaper ulykker der menneskeliv hadde gått tapt, så synes jeg det er bedre å få avlivet hunden enn å la den løpe løs på en motorvei. Det kjøres jo litt mer enn 50 km/t der nede også, så en kollisjon med en hund kan garantert bli alvorlig. Man kan alltid spørre seg om hvorfor de ikke skøyt den i stede. Hadde vært mer humant, men kan jo være årsaker til at de valgte å gjøre som de gjorde...

Skrevet
To politipatruljer brukte mer enn en time på å forsøkte å få tak i dyret, før de ga opp og en av bilene kjørte på bikkja på motorveien A1 ikke langt fra Hamburg.

Selv om det kun er en side av saken, så står det vel ganske klart at de først har prøvd å få tak i den. Rar sak. Skulle gjerne sett en uttalelse fra politiet, hvertfall om hvorfor de velger å sende eieren regning.

Skrevet

I denne artikkelen er det mye som kan tolkes... det står ikke så mye om hvordan ting skjedde og hvorfor 2 patruljebiler måtte ut for å jakte...skapte denne hunden farlige trafikksituasjoner på motorveien? Det kan høres veldig strengt, men en har da et visst ansvar som hundeeier å passe på hvor hunden befinner seg. Spesielt hvis man har en hund som får panikk av raketter.

Ut fra informasjonen som er gitt i artikkelen, synes jeg hundeeieren har ansvaret for skaden på politibilen. Men jeg vet jo ikke mer om saken enn det som er oppgitt, så meninger kan forandre seg..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...