Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Instruktørkurs trinn1


vipsen

Recommended Posts

Skrevet
Noen som vet når dette arrangeres neste gang i Hordaland aller helst? Har vært inne og sett på nkk.no og bsbk.org men ikke funnet ut. *sukke*

Jeg vil! :roll:

er du knyttet til noen klubb? Da kan du jo eventuelt høre om du får tatt utdannelsen gjennom klubben.

Skrevet
er du knyttet til noen klubb? Da kan du jo eventuelt høre om du får tatt utdannelsen gjennom klubben.

Betingelsen for å kunne gjøre dette er ofte å binde seg til å holde x antall kurs for klubben, er det ikke?

Vet det har vært arrangert for "alle" tidligere, men nå finner jeg ingenting.

Skrevet

Man får vel kurset dekket av NKK dersom man går med på å holde X antall kurs i året i klubben. Jeg skal ta kurset selv, men da betaler jeg alt selv i stedet for å binde meg til noe jeg ikke har tid til!

Skrevet
Man får vel kurset dekket av NKK dersom man går med på å holde X antall kurs i året i klubben. Jeg skal ta kurset selv' date=' men da betaler jeg alt selv i stedet for å binde meg til noe jeg ikke har tid til![/quote']

Ja, nemlig. Problemet mitt er bare å finne et kurs da :)

Skrevet
Man får vel kurset dekket av NKK dersom man går med på å holde X antall kurs i året i klubben. Jeg skal ta kurset selv' date=' men da betaler jeg alt selv i stedet for å binde meg til noe jeg ikke har tid til![/quote']

Det er en av kriteriene til NKK at du skal ha en del kurs innen en 2-4 års periode. Har du ikke kurs mister du Trinn 1 instruktør bevillingen :) Vi får tilsendt brev fra NKK der vi må vedlegge underskrevet bilag fra en klubb på at vi har holdt kurs :( Er man Trinn 1 instruktør er det ikke lov å kjøre private kurs, disse skal være gjennom en hundeklubb.

Skrevet

Glemte :)

sitat: men da betaler jeg alt selv i stedet for å binde meg til noe jeg ikke har tid til!

Har du ikke tid til å kjøre kurs, er det gjerne like greit å spare pengene og kveldstimene til a ta et Trinn 1 kurs :(

Det er et ganske inngående kurs der man avlegger både en skriftlig og muntlig eksamen

Skrevet
Det er en av kriteriene til NKK at du skal ha en del kurs innen en 2-4 års periode. Har du ikke kurs mister du Trinn 1 instruktør bevillingen :) Vi får tilsendt brev fra NKK der vi må vedlegge underskrevet bilag fra en klubb på at vi har holdt kurs :( Er man Trinn 1 instruktør er det ikke lov å kjøre private kurs' date=' disse skal være gjennom en hundeklubb.

Jeg vil ta Trinn 1 som tilleggsutdannelse, ikke som det eneste jeg vil basere kurs på. Liker å ha flere bein å stå på, samt vite hva jeg snakker om. Enklere å finne noe som passer akkurat DEN hunden og eier da. Altså gå det for å skaffe meg bredere kompetanse.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...