Gå til innhold
Hundesonen.no

Kløv; seleverkstedet vs nes sledeverksted


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Står mellom Seleverkstedets JERV og Nes Sledeverksteds ACTIV kløv (evt med ekstra polstring).

De koster like mye.

Hvilket kjøp gir oss mest for pengene? Er det ikke Nirm som har den activ kløven - fornøyd? :wub:

Jeg synes activkløven ser mest funksjonabel ut, har gode spesifikasjoner og hunden passer perfekt til den størrelsen hun trenger. Men det er jo ikke til å unngå at seleverkstedet har et veldig godt omdømme.

0423b.jpg

ACTIV

Jerv%201.JPG

JERV

Skrevet

Disse jeg ser på koster 1800 kr, det samme som en Laikakløv koster.

En TOGO kløv fra seleverkstedet koster drøyt 2900 kroner i "large-klassen".

Skrevet

Hvilket kjøp gir oss mest for pengene? Er det ikke Nirm som har den activ kløven - fornøyd? :wub:

Jeg har den ja, bare ikke med ekstra polstring. Ikke i salg da jeg kjøpte mine.

Er veldig fornøyd med de. Nå har jeg ikke fått brukt de så mye som jeg ønsket, siden både ryggen min viser seg å ikke kunne bære langt noe mer, og heller ikke den firbeinte Nirms rygg. Men vi har dagsturer med de. De sitter bra på hundene og tåler ganske mye juling (Vida løper rett fram uansett hva hu har på seg). Det jeg savner på de er egne remmer til å spenne opp veskene med, selv om festene på lokket faktisk gjør jobben etter mitt behov.

Skrevet

Jeg har den ja, bare ikke med ekstra polstring. Ikke i salg da jeg kjøpte mine.

Er veldig fornøyd med de. Nå har jeg ikke fått brukt de så mye som jeg ønsket, siden både ryggen min viser seg å ikke kunne bære langt noe mer, og heller ikke den firbeinte Nirms rygg. Men vi har dagsturer med de. De sitter bra på hundene og tåler ganske mye juling (Vida løper rett fram uansett hva hu har på seg). Det jeg savner på de er egne remmer til å spenne opp veskene med, selv om festene på lokket faktisk gjør jobben etter mitt behov.

Jeg fant vel ut at det var den største forskjellen på mange måter, at den ikke kan spennes opp. Om det er lite i kløven så vil activ-kløven henge litt "slafsete" uten at man får strammet den opp, nå vet jeg ikke om Jerv har egen strammereim for å løfte veskene (har ikke sett den kløven). Sånn forutenom det synes jeg også at Activ-kløven så veldig bra ut! :wub:

(Jeg er litt glad jeg har en liten hund nå:lol: 2100kr for Togo-kløv til Lir. Jeg er så fornøyd med kløven, og siden hun er lavere enn de andre vil det bli mer slitasje på kløven også, så da får hun få noe jeg vet er bra :lol: )

Skrevet

Hvordan er bredden på activ'en? Altså - hvor "bred den er over ryggen" på en måte? Labben er jo veldig brei over ryggen og ikke så lang i kroppen ned til albuene . Ser for meg det er stor forskjell mot f.eks en setter/mynde med samme lengde fra albu til albu.

Skrevet

Hvordan er bredden på activ'en? Altså - hvor "bred den er over ryggen" på en måte? Labben er jo veldig brei over ryggen og ikke så lang i kroppen ned til albuene . Ser for meg det er stor forskjell mot f.eks en setter/mynde med samme lengde fra albu til albu.

De fleste kløver er "standard brede", og etter det jeg så av Nirm sine activkløver så er de like "brede" som våre Togo'er. Jo større størrelse jo lengre blir de jo. Om du vil får du si ifra, så kan du få prøve våre Togo'er på henne, bare sånn for å se hvordan det vil bli sånn ca:)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Mailin viste meg Togo'en til Seleverkstedet her om dagen, og den var jo rålekker.... Hvordan er festet på ACTIVkløven? Togoen hadde sånn fint feste til lina. Om menneske-Nirm skulle ha lyst må han gjerne legge ut detaljbilder og slikt :blink:

Fikk litt blod på tann siden bikkja så ut til å synes det var råartig, hun fikk prøve med litt tyngde i og halen gikk som alltid. Mulig jeg må framskynde det kløvkjøpet. Akk de penga de penga. :blink:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Skal du kjøpe fra seleverkstedet og vil ha kløven til våren bør du bestille nå. De har lange lister. Jeg bestilte kløv derfra i hmm november tror jeg det var. Da sa de at jeg måtte bestemme meg fort om jeg ville ha den til mai. De syr utstyr etter sesong og det virker som de har mye å gjøre.

Skrevet

Nei det blir nok fra Nes når jeg til slutt får ræva i gir :blink: Når jeg sist sendte mail (2-3 uker siden) og spurte om Jerv-kløven var leveringstiden i Juli.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...