Gå til innhold
Hundesonen.no

Tatovering av Turbo!


turbogutten

Recommended Posts

Skrevet

Veldig fin, du får ta nytt bilde i dagslys og når den er ferdig grodd!

Skrevet

Kjempefin!

Takk :icon_redface:

Veldig fin, du får ta nytt bilde i dagslys og når den er ferdig grodd!

Takk! Jeg skal gjøre det :angry: Hadde faktisk deg i tankene når jeg tok disse bildene, at du tok bilde av den på siden ute når den var grodd, så tenkte jeg skulle herme litt der ;D

Skrevet

Steike så tøff! Virker mye større enn min av Akita. Går han helt ned til albuen?

Takk :angry: Hmm, nei den går kanskje til 4-5 cm over albuen :lol:

Den ble knallfin! Gleder meg til å se den i bedre lys :icon_redface:

Takk :lol: Ja, du må se den i virkeligheten, mye finere da hehe :lol:

Skrevet

Så flott den var! Nå får jeg ende mer lyst til å realisere planene om en tatovering av Chantana på overarmen! :icon_redface:

Skrevet

Så flott den var! Nå får jeg ende mer lyst til å realisere planene om en tatovering av Chantana på overarmen! :icon_redface:

Takk! Jeg synes det er veldig stas og ha han på armen iallefall :angry:

Oi, den ble knalltøff! Stilig, og gleder meg som resten til å se den i dagslys :lol:

Tusen takk! Gleder meg til den gror og jeg får tatt noen skikkelige bilder av den :lol:

Skrevet

Takk :icon_redface: Hmm, nei den går kanskje til 4-5 cm over albuen :angry:

Likte veldig størrelsen på han. Min er litt for liten synest eg. Skulle ha klint til.

Skrevet

Likte veldig størrelsen på han. Min er litt for liten synest eg. Skulle ha klint til.

Takk :icon_redface: Jeg fant jo ut at når jeg først skulle ha på overarmen kunne jeg like gjerne ha så stor som jeg fikk plass til :angry:

Skrevet

Takk :icon_redface: Jeg fant jo ut at når jeg først skulle ha på overarmen kunne jeg like gjerne ha så stor som jeg fikk plass til :angry:

Hvem som tok han og hvor mye måtte du ut med?

Skrevet

Den er tatt av Jimmy Johnsen og betalte 7500 :icon_redface:

Hmm, har ikke hørt om han. Men 7500 var en bra pris. Eg betale 4000 for min. Får håpe du ikke må fikse så mye på den i ettertid. For det gjør vondt skal eg si det. Ingen adrenalin. Nada!

Skrevet

Oi, den ble jo rååfin! :angry:

Takk :lol:

Hmm, har ikke hørt om han. Men 7500 var en bra pris. Eg betale 4000 for min. Får håpe du ikke må fikse så mye på den i ettertid. For det gjør vondt skal eg si det. Ingen adrenalin. Nada!

Han driver hellspawn tatoo i Oslo :lol: Synes ikke det var en ille pris, tok jo tross alt 5 timer :icon_redface: Han sa at sålenge jeg var flink å stelle den nå fremover skal jeg ikke behøve å fikse på den :lol: Men vi får bare vente og se hehe! Isåfall får jeg bare bite tenna sammen :P

Skrevet

Takk :angry:

Han driver hellspawn tatoo i Oslo :lol: Synes ikke det var en ille pris, tok jo tross alt 5 timer :icon_redface: Han sa at sålenge jeg var flink å stelle den nå fremover skal jeg ikke behøve å fikse på den :lol: Men vi får bare vente og se hehe! Isåfall får jeg bare bite tenna sammen :lol:

På min holdt vi på i ca 4 timer mener eg.

Eg måtte fikse litt siden det var et par detaljer som ikke var Akita liksom.

Skrevet

På min holdt vi på i ca 4 timer mener eg.

Eg måtte fikse litt siden det var et par detaljer som ikke var Akita liksom.

Skjønner :icon_redface: Er jo det som blir spennende å se når min gror :angry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...