Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan sette på feste på magebelte?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har dette magebeltet, med feste på to steder (ring på bildet) på hver sin side av hoften. belte_lomme.jpg

Dette er festet

front_u_strikk.jpg

Jeg forstår ikke hvordan man skal sette på festet mellom magebeltet og kjørelinen :)

Skrevet

Poenget med den hanefoten der er at du skal sette den løkken uten krok på fast på ene siden (stikk løkka igjennom ene ringen, deretter stikker du hele tauet igjennom løkka slik at det blir hengende fast i ringen), også kan du klipse bgb-kroken fast i den andre ringen og båndet du vil bruke hekter du i pistolhake-kroken. Og vips så er det enkelt å ta av og på beltet, ved at du bare klipser løs bgb-kroken, da henger resten av hanefoten fast :)

Skrevet

Ser ikke om det er løkke på den tauenden uten krok, men er det det så kan du sette den i ene ringen og feste båndet fra messingkroken.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Merker at det lukter litt vondt av trekksela til hunden, typ sopp/mugg aktig nesten. Noen som vet hvordan det kan vaskes eller fjernes? Spyler den jevnlig med vann og henger opp til tørk.
    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...