Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor har dere ødelakt hede dyresonen med å bare snakke om hund, og trøkke alle de andre dyrene inni bare en tråd, eller hva det kaldes... Jeg likte mye bedre dyresonen før, da alle dyrene hadde hver sin ''tråd''. Hvorfor er det ødelakt ?? :)

Skrevet

Fordi hundesonen opprinnelig var nettopp det - et hundeforum. Dyresonen ble laget siden, men ettersom de andre dyresonene ikke hadde spesiellt mye aktivitet, og den aktiviteten som var der, hovedsaklig ble opprettholdt av de som brukte hundesonen, ble det gjort om til slik det var før (tror det var derfor). Jeg liker hundesonen mye bedre enn dyresonen i alle fall, det finnes masse andre forum for andre dyr :)

Skrevet

Det var ikke mye aktivitet på de andre forumene utenom hundedelen. Og den aktiviteten det var syns jeg hvertfall har plass nok i den ene delen. :) Jeg syns forumet er veldig fint som det er jeg.

Skrevet

Det er korrekt slik som medlemmene over meg skriver. Dette var opprinnelig kun ett hundeforum. Vi utvidet til å bli Dyresonen men da det var lite aktivitet i de andre sonene valgte vi å gå tilbake til et hundeforum igjen.

Forumet heter nå Hundesonen igjen og man kan diskutere andre dyr i eget underforum "Andre dyr".

Moderator Silje

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...