Gå til innhold
Hundesonen.no

Tibetansk spaniel valper


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Venninnen min sin hannhund, Marco, er blitt parett med en tispe, Diva, for en tid tilbake. I dag passer jeg han fordi venninnen min er med på fødselen til valpene. Foreløpig er det kommet 2 svarte hannhunder :getlost:

http://www.123hjemmeside.no/picture.aspx?id=19811104

Lyngtunets Galahad (Marco)

divahode.jpg

Dark Hill Jewel Mimosa (Diva)

Jeg skal oppdatere dere etterhvert som jeg vet mer :ahappy:

Skrevet

Hihi, det syns jeg også :D Jeg ligger nok ut flere bilder av faren i morgen siden jeg passer han :getlost: Da skal han få en fin tur og jeg skal knipse masse bilder :D

Det er kommet 2 svarte til med hvitt i brystet :ahappy: Nå har det gått 1 time siden siste valp, så de tror ikke det kommer flere.

Skrevet

Jeg missforstod vist venninnen min. Det kom kun 2 svarte hannhundvalper med hvit i brystet :wub: Den første har 1 hvit strek i brystet og den andre har 2 hvite streker i brystet, så det passer jo veldig bra :)

De har vist gått litt ned i vekt dette døgnet, men ellers er alt bra med mor og barn :flowers:

Jeg skal oppdatere med bilder så fort jeg får dem :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...