Gå til innhold
Hundesonen.no

Tibetansk spaniel valper


MegaMarie

Recommended Posts

Venninnen min sin hannhund, Marco, er blitt parett med en tispe, Diva, for en tid tilbake. I dag passer jeg han fordi venninnen min er med på fødselen til valpene. Foreløpig er det kommet 2 svarte hannhunder :getlost:

http://www.123hjemmeside.no/picture.aspx?id=19811104

Lyngtunets Galahad (Marco)

divahode.jpg

Dark Hill Jewel Mimosa (Diva)

Jeg skal oppdatere dere etterhvert som jeg vet mer :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, det syns jeg også :D Jeg ligger nok ut flere bilder av faren i morgen siden jeg passer han :getlost: Da skal han få en fin tur og jeg skal knipse masse bilder :D

Det er kommet 2 svarte til med hvitt i brystet :ahappy: Nå har det gått 1 time siden siste valp, så de tror ikke det kommer flere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg missforstod vist venninnen min. Det kom kun 2 svarte hannhundvalper med hvit i brystet :wub: Den første har 1 hvit strek i brystet og den andre har 2 hvite streker i brystet, så det passer jo veldig bra :)

De har vist gått litt ned i vekt dette døgnet, men ellers er alt bra med mor og barn :flowers:

Jeg skal oppdatere med bilder så fort jeg får dem :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...