Gå til innhold
Hundesonen.no

Anbefalinger av digital fotoramme


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal gi en digital fotoramme i julegave, selvfølgelig med en USB-pinne stappet av bilder.

Men det finnes jo et utall av varianter på slike fotorammer - er det noen som har erfaringer og anbefalinger? Jeg tenker prislapp en liten tusenlapp. Vet jeg kan få dyrere, det klarer jeg ikke. Og antar at de som er nede i 300-400 kroner har desto dårligere kvalitet. Men motbevis meg gjerne, julegaver må ikke koste mest mulig :rolleyes2:

Skrevet

Eneste jeg vet er at den billigste til sony med usb port ligger på tusenlappen, de under har ikke. Men mulig du får andre steder, ifølge samboer er de da dårlige.

(enkelt og greit liksom :wub: )

Guest Dratini
Skrevet

Jeg fant en test inne her, kanskje du finner en som er passe? Prisene ligger vel fra 800,- og oppover. Er en test som Lyd & Bilde har gjennomført dette, så da får du "alt" om hva som er negativt og positivt med hvert produkt :whistle:

Skrevet

Takk for svar, begge to!

Gaven er "dessverre" kjøpt og levert, da den kunne tas med av en bekjent som var i Lillestrøm i helga, så jeg slapp å sende noe så skjørt i posten. Jeg leste litt tester og valgte i blinde på Lefdal :whistle: Håper det blir bra lell :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...