Gå til innhold
Hundesonen.no

Misfarget, lys pels


Emilie

Recommended Posts

Skrevet

Lurer litt på hvordan det går an å løse problemet med misfarging på lys pels. Har en venninne som som skal stille en gul labrador på Dogs4all, men han har ganske misfargede albuer og haser. Finnes det en sjampo eller andre midler som kan fjerne misfargingen, slik at han tar seg litt bedre ut i ringen?

Skrevet

Dette kan jeg mye om! Klor og/eller vanish :ahappy:

Neida, jeg vet at sitron kan hjelpe til å fjerne misfarging. Ellers var jo strengt tatt bare å google og da kom jeg frem til optima + div andre produkter. Fant også ut at sitron fjernet misfarging

Skrevet
Dette kan jeg mye om! Klor og/eller vanish :D

Neida, jeg vet at sitron kan hjelpe til å fjerne misfarging. Ellers var jo strengt tatt bare å google og da kom jeg frem til optima + div andre produkter. Fant også ut at sitron fjernet misfarging

Takk! Jeg er for lat til å google vettu :ahappy:

Skrevet

Det finnes mange (blå/lilla) shampoer som er gode. White on White fra Chris Christensen fjerner misfarging enkelt og greit og gjør fargen på pelsen klarere. -Anbefales. :ahappy:

Skrevet
Det finnes mange (blå/lilla) shampoer som er gode. White on White fra Chris Christensen fjerner misfarging enkelt og greit og gjør fargen på pelsen klarere. -Anbefales. :ahappy:

Takk for tips! Skal gi beskjeden videre :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...