Gå til innhold
Hundesonen.no

Welsh Springer spaniel


tm100001

Recommended Posts

Ja jeg kjenner noen welsher fra Kennel Dehns, de har gitt meg et veldig godt inntrykk av rasen :icon_redface:

Jeg oppfatter de som trivelige og stabile hunder uten nykker eller diller.

De liker å være med der det skjer og kan brukes til det meste, enten det er spor, agility eller andre hundesporter.

Aktive og glade hunder med en god av-knapp.

Jeg har inntrykk av at det er lite sykdom på rasen, men nå har jeg ikke sjekket veldig godt opp i akkurat den delen.

Linjer og sånt noe vet jeg lite om, der hadde jeg nok rådført meg med Denise :hug:

Ikke utenkelig at det engang kommer welsh her i huset, det er ihvertfall en rase som har sjarmert meg veldig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg kjenner noen welsher fra Kennel Dehns, de har gitt meg et veldig godt inntrykk av rasen :)

Jeg oppfatter de som trivelige og stabile hunder uten nykker eller diller.

De liker å være med der det skjer og kan brukes til det meste, enten det er spor, agility eller andre hundesporter.

Aktive og glade hunder med en god av-knapp.

Jeg har inntrykk av at det er lite sykdom på rasen, men nå har jeg ikke sjekket veldig godt opp i akkurat den delen.

Linjer og sånt noe vet jeg lite om, der hadde jeg nok rådført meg med Denise :)

Ikke utenkelig at det engang kommer welsh her i huset, det er ihvertfall en rase som har sjarmert meg veldig.

Den kennelen kan jeg se på :) Takk for svar, hørtes fint ut!

Send PM til "Marie og Eillie". Hun har Welsh :)

Henne har jeg på msn fra før, men takk for tips :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Møtt to welsher jeg, Ellie og ei som heter Pippi - begge var valper da jeg møtte dem. For noen små lykketroll. :) Fikk kjempepositivt intrykk av begge to, og det er absolutt en rase jeg skal vurdere om jeg skal ha sånn type hund i fremtiden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde eng. springer fra Kennel av Vettin som nå driver med welsh, så jeg har møtt en del av deres hunder. Kjempeherlig rase som også jeg er veldig sjarmert av. Masse liv og springerglede :)

Ser ut som de har kull nå. Takk for tips! :)

Møtt to welsher jeg, Ellie og ei som heter Pippi - begge var valper da jeg møtte dem. For noen små lykketroll. :) Fikk kjempepositivt intrykk av begge to, og det er absolutt en rase jeg skal vurdere om jeg skal ha sånn type hund i fremtiden.

Så bra! :)

Tusen takk til alle som vil skrive i denne tråden! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg søkt litt på forumet etter andre tråder.

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4

Jeg er enig i det meste av det som står, men er også noe jeg er ganske uenig i.

Så ikke nøl med å spørre evt :)

Ellers kan jeg jo fortelle at jeg er veldig fornøyd med Ellie, og at det antageligvis blir welsh neste gang også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...