Gå til innhold
Hundesonen.no

Sløyfer


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet det er mange som henger de opp et sted inni i huset, det er det vi har gjort også så langt, men en dag blir det jo fult.

(Har allerede merket det nå at jeg har pakket bort noen sløyfer som ikke vi har plass til).

Har dere noen gode ideer til hva man kan gjøre med sløyfene?

Skrevet
Har dere noen gode ideer til hva man kan gjøre med sløyfene?

Sløyfene tar jeg pent vare på til vi er ferdig bedømt. Deretter leverer jeg dem tilbake til ringsekretær da jeg egentlig ikke har bruk for dem. De koster nemlig ganske mye i innkjøp og jeg syntes det er teit at de blir kastet og ikke gjenbrukes :P

Alternativt, spare dem til egen klubb's utstilling :P

Jeg kjøper ikke rosetter, men tar kun med meg de jeg får i ringen, da blir det iaf ikke såååå mange :twisted:

De blir hengt på en grønn grind på veggen, oppå hverandre så nå detter de snart ned :P

Skrevet
Knyter dem på en tråd og har de hengende på kontoret.

DSC00593.jpg

Jeg har en slik tråd også :rolleyes2: Den henger sammen med de andre sløyfene..

Skrevet

Oppdretter jeg skal ha valp fra bruker dem på valpene for å skille dem fra hverandre. :rolleyes2:

Jeg skal trolig ha hvit tispe.. håper det er ett godt tegn :)

Skrevet

Jeg stifter de fast i kritikken, som legges i plastlomme i hundens egen perm. Rosettene henger jeg opp.

Skrevet

Fester de til kritikken og samler det i plastlommer i egen ringperm til hunden :rolleyes2:

Rosetter henger på en tråd langs veggen her :)

Skrevet

Samme slags tråd som Poter, og rosettene henger på veggen her sammen med slufser og bilder av bikkja. Har ikke så store samlingen enda, og den blir nok ikke så stor heller, siden vi sjelden melder på :rolleyes2:

Skrevet

har ikke så mange fra hundeverden men har en del rosetter fra hestetiden min. De har blitt fin- fin veggpryd langs øverste kanten på veggen på rommet mitt hos mamma og pappa. Så om hunden har ett eget rom eller en egen krok kan man jo pynte den med premiene:)

Skrevet
Jeg stifter de fast i kritikken, som legges i plastlomme i hundens egen perm. Rosettene henger jeg opp.

Signerer :whistle: (bare at jeg stifter de ikke sammen med kritikken, men lager en liten løkke, eks. de ser ut som den rosa kreft sløyfen)

Skrevet

IMG_1264.jpg

Sløyfene ender her i påvente av en pante-/returordning... ;)

Unntaket er plastremsene fra Sverige, de har gått i søpla...

BIR, BIM og utenladske CERT, samt championater er de eneste rosettene jeg drar med meg hjem.

Har slutta å kjøpe rosetter.

De jeg har står i permer med dato, sted, hundens navn osv.

Skrevet

De havner litt her og litt der. :ahappy: Fant plutselig et par ck sløyfer i ei veske jeg ikke hadde brukt på en stund her om dagen. *ler* I begynnelsen var vi flink til å sette kritikker med sløyfene festet på dem i perm, men nå flyter det litt rundt. :banana:

Skrevet

Mine ligger i en pappeske :ahappy: Men det å stifte dem fast i kritikken var jo en superide! Minner meg på at jeg må kjøpe nye permer. Å ha en perm til 5 hunder blir litt for lite fant jeg ut :banana:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...